banner39

Dursun Çiçek'in avukatlarından itiraz

Dursun Çiçek'in avukatları, 'İrtica Eylem Planı" iddianamesinin Ergenekon davasıyla birleştirilmesi talebine itiraz etti.

Arşiv 20.04.2010, 21:01 20.04.2010, 21:01
Dursun Çiçek'in avukatlarından itiraz


''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' soruşturması kapsamında hazırlanan ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan iddianamede sanık olarak yer alan Dursun Çiçek'in avukatları, ''Çiçek'in tanımadığı 6 kişiyle aynı iddianamede yer almasına'' ve ''iddianamenin Ergenekon ana davasıyla birleştirilmesi'' talebine itiraz etti.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelen Çiçek'in avukatları, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine müvekkilleri yönünden bazı talepleri içeren bir dilekçe sundu.

Başvuruyla ilgili bilgi veren Dursun Çiçek'in avukatı İrem Çiçek, aynı zamanda babası da olan müvekkili Dursun Çiçek ve Bedrettin Dalan'ın şüpheliler arasında bulunduğu ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' soruşturmasına yönelik hazırlanan iddianamenin İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine, ''Ergenekon'' ana davasıyla birleştirilmesi talebiyle sunulduğunu bugün öğrenerek teyit ettiğini belirtti.

 

İddianamenin ''Ergenekon'' davasıyla birleştirilmesini gerektirecek hiçbir kimseyi tanımadıklarını savunan Çiçek, ''Biz hiçbir şekilde bize isimleri sorulmamış kişilerle, örneğin Bedrettin Dalan ile aynı örgütteymişiz gibi bu yönde iddianame hazırlanmasına ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yürütülen Ergenekon davasıyla birleştirilmesi talebine tabii ki itirazlarımızı sunduk'' dedi.

 

Hazırlanan iddianamenin İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine sunulduğunu bugün teyit ettiklerini ve oturup beklemek yerine itirazlarını aynı mahkemeye taraf olarak sunduklarını anlatan Çiçek, ''Müvekkilim Dursun Çiçek ile ilgili olumlu gelişmeler olduğu kanaatindeyim. Bunu da mahkemeye sunduğumuz dilekçede belirttik'' diye konuştu.

 

''MÜVEKKİLİM, DALAN'I RÜYASINDA BİLE GÖRMEMİŞTİR''
Dilekçenin içeriğiyle ilgili çok fazla bilgi vermek istemediklerini de aktaran avukat İrem Çiçek, şöyle konuştu: ''İddianamede yer alan söz konusu isimlerle müvekkilimin hiçbir şekilde bir telefon görüşmesi, bir yerde oturmuşluğu olmamıştır. Hatta müvekkilim, Bedrettin Dalan'ı rüyasında bile görmemiştir. Bu hukuksuzluğa itiraz etmek onun çok doğal hakkıdır.''

 

İrem Çiçek, bir soru üzerine, ''Sunduğumuz bu dilekçe tamamıyla İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi sayın hakimlerinin takdirindedir'' diye konuştu.

 

''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarınca, Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan, Albay Dursun Çiçek ve avukat Serdar Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 7 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı tarafından onaylanmasının ardından Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) üzerinden İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmişti.

 

İddianame, savcılar tarafından İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinde oluşturulan salonda görülen ''Ergenekon'' davasıyla birleştirilmesi talebiyle hazırlanmıştı.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?