Düşen Rus uçağında kurtulan yok

160 yolcu ve 10 mürettebat taşıyan bir Rus uçağı Ukrayna'da düştü. Kazadan sağ kurtulan yok.

Düşen Rus uçağında kurtulan yok

Rus haber ajansları, 160 yolcu ve 10 mürettebat taşıyan bir Rus uçağının Ukrayna’da düştüğünü duyurdu. Kazadan sağ kurtulan olmadığı bildirildi.

 

Rusya, Tupolev 154 tipi yolcu uçağının Karadeniz kıyısındaki Anapa kentinden St. Petersburg kentine doğru gitmekte olduğunu açıkladı. Uçağın St. Petersburg merkezli bir şirket olan Pulkovo Havayolları'na ait olduğu bildiriliyor.

 

Uçağın düşüş nedenine ilişkin çelişkili haberler geliyor. Rus İtar-Tass haber ajansının haberine göre, Rusya Acil Durum Bakanlığı'ndan bir yetkili, uçağın yerel saatle 15.37'de (TSİ 14.37) bir sorun yaşadığına ilişkin sinyal gönderdiğini söyledi. İnterfaks haber ajansı da Rus yetkililere dayanarak, uçağın Ukrayna'nın doğusunda düştüğünü belirtti ve Ukrayna Olağanüstü Haller Bakanlığı, uçağın yerde yandığını kaydetti.

 

Uçağın enkazı Donetsk kentinin 45 km. kuzeyinde bulundu. Rusya'da yaklaşık iki ay önce meydana gelen bir başka havacılık felaketinde, Siberya'nın İrkutsk kentinde pistte kayan Airbus 310 tipi bir uçağın alev alması sonucu 124 kişi hayatını kaybetmişti.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner10

banner12