banner39

'Düşün Taşın Kulübü' kitap okumaya çağırıyor

Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi Düşün Taşın Kulübü "Benimle kitap okur musun?" kampanyası başlattı

Arşiv 07.04.2009, 23:30 07.04.2009, 23:30
'Düşün Taşın Kulübü' kitap okumaya çağırıyor


Sıdıka Dağlı / Dünya Bülteni

Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi (Baygem) bünyesinde gençlerin kurduğu Proje Grubu "Düşün Taşın Kulübü" önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Bu çalışmalar arasında yer alan "Kitap Kumbarası" projesi ile pek çok yerin kitap ihtiyacını gideren Düşün Taşın Kulübü, gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla 'Kitap okuma' günleri düzenliyor.

''Kitabın gönüllü mahkûmları Kitap Okuma Günleri"

Diyarbakır, Kırklareli ve Şanlıurfa'ya 1200'er adet kitap bağışında bulunan Düşün Taşın Kulübü "Kitap Kumbarası" projesi kapsamında "Kitap Okuma Günleri" düzenliyor. Her hafta Pazar günleri gerçekleştirilen kitap okuma günlerine gençler büyük ilgi gösterirken, katılım her geçen gün artıyor.

200 kişi aynı anda kitap okuyacak

Düşün Taşın Kulübü'nün düzenlediği Kitap Okuma Günleri projesinden haberdar olan Türkiye'nin dört bir yanından kitapsever; bu projenin kendi illerinde de yapılmasını istiyor. Eskişehir, Ankara ve Bursa gibi birçok ilden gelen desteklerle birlikte Kitap Okuma Günleri'nin bir ayağının da bu illerde yapılması konusunda talepler gelmeye devam ediyor.

'Hedef; Dünyanın En Yüksek Katılımlı Kitap Okuma Etkinliğini Organize Etmek'

Türkiye'de yıllık televizyon izleme oranının %94 kitap okuma oranının ise sadece % 4,5 olduğunu, bu amaçla "Sen de bu gidişe DUR demek istiyorsan Benimle Kitap Okur musun?" sloganı ile bir proje başlattıklarını ve bu projenin büyük ilgi görmesinden çok mutlu olduklarını belirten Düşün Taşın Kulübü sorumluları, bütün taleplere cevap vermeye çalıştıklarını, diğer illerde de bu etkinliği yapmak için çaba sarf ettiklerini ve hedeflerinin de Dünyanın En Yüksek Katılımlı Kitap Okuma Günlerini organize etmek olduğunu vurguladılar. Çalışmaları artarak süren Düşün Taşın Kulübü İstanbul dışına da açılmayı sürdürüyor.

5 Nisan'da yapacakları etkinliği bir duyur ile kitapseverleri çağırıyorlar:
Değerli Kitap Okuma Günleri grubu üyeleri merhabalar.

25 Ocak 2009 Pazar günü başlayan ve o tarihten beri sizlerin katkıları ile 15 günde bir aksatılmadan yapılan Kitap Okuma Günleri'nin sekizincisini gerçekleştiriyoruz.

Bu haftaki programımız, ASMALI KONAK BUTİK HOTEL'inde (www.asmalikonakhotel.com) saat: 12.00'da yapılacaktır.


Düşün Taşın Kulübü
İrtibat için: 0535 264 94 03

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?