banner15

DYP'den Bolu Tüneli uyarısı

Açılışı bugün İtalya Başbakanı Prodi ve Başbakan Erdoğan tarafından yapılan Bolu Tüneli için DYP’den uyarı geldi.

DYP'den Bolu Tüneli uyarısı

DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, Tünel inşaatını yapan İtalyan firmanın bu konuda uyarılarda bulunduğunu anımsatarak, hükümeti hızlı tren uygulamasında yaşanan olumsuzlukların yaşanmaması konusunda uyardı.

Saffet Arıkan Bedük, yaptığı açıklamada, açılışı bugün yapılan Bolu Tüneli ile Pamukova’da meydana gelen ve 37 kişinin ölümüne yol açan hızlı tren kazasını karşılaştırdı.

Bedük, Pamukova’daki kazanın, hiçbir alt yapı hazırlığı yapılmadan sadece trenin hızını artırma sonucu meydana geldiğini belirtirken, Bolu Tüneli konusunda da inşaatı yapan İtalyan Firmanın bu konuda daha önce yaptığı uyarıları hatırlattı.

Bedük, İtalyan firmanın Kurban Bayramı arefesinde Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bir yazı yazarak, “Servise hazır olmasına rağmen, tünelin ışıklandırma, elektrifikasyon, buz çözücü ve radar sistemleri tamamlanmamıştır.

Servis hizmetinin normal trafiğe dönüşmesi halinde doğabilecek kazalardan firmamız ve elamanları sorumlu olmayacaktır” dediğini anımsattı.

Bedük, “Allah korusun, olası bir kazada yaşamını yitirecek insanlarımızın sorumluluğu kime ait olacaktır? Tıpkı hızlı tren faciasında olduğu gibi hükümetin aynı hataya düşmesini istemediğimiz için bu durumun aydınlığa kavuşmasını Türk Milleti adına hükümetten bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48