Ebru Sempozyumu ve Ebru Yarışması ödül töreni

Ebru sanatı sempozyumu ve ebru yarışması ödül töreni düzenleniyor.

Ebru Sempozyumu ve Ebru Yarışması ödül töreni


Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

Ebru sanatının duayen ismi Mustafa Esad Düzgünman anısına düzenlenen sempozyum ve ebru yarışması ödül töreni düzenleniyor.

 Ebru sanatının duayen ismi Mustafa Esad Düzgünman anısına düzenlenen sempozyum ve ebru yarışması ödül töreni 22 Mayıs 2010 Cumartesi günü Altunizade Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor.
 
Türk ebru sanatına “Düzgünman Ebrusu” formunu kazandırmış olan Mustafa Esad Düzgünman hatırasına düzenlenen “Vefatının 20. Yılında Ananevi Türk Ebrusu Yarışması” ödül töreni ve sempozyum 22 Mayıs 2010 tarihinde Altunizade Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Organizasyonu Kültür A.Ş tarafından yapılacak olan etkinlik ödül töreniyle birlikte sergi, sempozyum ve konserden oluşuyor. Ebru sanatkârları ve ebru sanatı üzerine yazılarıyla tanınan isimlerin katılacağı sempozyum sabah oturumu 10.30, öğle oturumu da 14.30’da başlıyor.

Ebru Yarışması Ödül Töreni ise saat: 16.30’da başlayacak. Toplam 444 eserin başvurduğu yarışma üç kategoride (Tarz-ı Kadim, Hatib ve Ananevi Çiçekli Ebru) düzenlenen yarışmada ödül alan eserler ve Mustafa Düzgünman ebruları Altunizade Kültür Merkezi ve Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde sergiliyor.

Program içeriğine ve ayrıntılı bilgiye www.kultursanat.org adresinden ulaşılabilir.


 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2010, 22:33
banner53
YORUM EKLE

banner39