Edirne'de 2000 çiftçi şükür duasına çıktı

Çiftçiler Edirne'ye bağlı Küçükdöllük köyünde yağmur ve şükür duası yaptı.

Edirne'de 2000 çiftçi şükür duasına çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Edirne Valisi Mustafa Büyük, Edirne Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Çetin, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz'ın da katılımıyla Küçükdöllük köyünde yağmur ve şükür duası yapıldı.

Karayusuf, Menekşesofular, Hasanağa, Ömürağa ve Korucuköy köylerinin iş birliğiyle Küçükdöllük'teki dua töreninde, İl Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, önce vaaz verdi, ardından da mevlit okudu, ardından da yağmur ve şükür duası yaptı. Duanın ardından katılımcılara pilav ve ayran ikram edildi.

Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikle ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sene köy muhtarlarıyla alınan karar doğrultusunda yağmur dualarının toplu olarak yapıldığını söyledi.

Edirne'deki yağışlardan çiftçilerin memnun olduğunu ifade eden Yorulmaz, ''Bu yılki yağışlardan çiftçilerimiz çok memnun. O nedenle şükür ve yağmur duası yapıyorlar. Yağmur duaları toplu olarak yapıldığı zaman daha anlamlı oluyor. Köylülerimiz yağmur duasına katılan devlet büyüklerine problemlerini anlatabiliyor'' diye konuştu.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen de, yıllardır yapılan yağmur dualarına katılmaya çalıştığını ifade eden Sezen, ''Önceki yıllarda her hafta 4-5 köyümüzde yağmur duası yapılırdı. Bu nedenden dolayı muhtarlarımızla toplantı yaptık ve yağmur dualarının toplu halde yapılmasını istedik. Muhtarlarımız da gerekli desteği verdi ve dualar toplu olarak yapılmaya başladı. Çiftçimizin yoğun iş dönemine girdiği bugünlerde duaların toplu yapılması iş gücü açısından da önemli bir avantaj sağladı'' diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2010, 07:29
banner53
YORUM EKLE

banner39