banner39

Eflanililer 1200 kişiyle Çanakkale’ye gitti

EF-BİR-DER Eflani Birlik Ve Dayanışma Derneği Çanakkale’ye bir gezi düzenledi. Yaklaşık 1200 kişinin katıldığı gezi tarihte ilk kez bu kadar çok Eflaniliyi bir araya getirdi.

Arşiv 27.04.2007, 13:23 27.04.2007, 13:51
Eflanililer 1200 kişiyle Çanakkale’ye gitti

Dünya Bülteni Haber Merkezi

26 otobüsle Bahçelievler’den hareket eden Eflanililer Eceabatta yapılan kahvaltıdan sonra Çanakkale şehitlikleri gezmeye başladı. Öğle vaktinde morto koyunda bir araya gelen Eflanililer öğlen yemeğinin ardından Çanakkale savaşının en çetin yaşandığı yerler rehberler eşliğinde yerinde gezdiler.

Seyit onbaşıların kınalı Ahmetlerin savaştıkları, bu ülke uğruna mücadele ettikleri yerleri yakından gören Eflanililer adeta bir tarih geçidinden geçtiler. Gezide savaş alanının kuzey ve güney cephesi sırayla gezildi. Hiçbir askerin sağ kalmadığı 57. Alay şehitliğini, seyit onbaşının tek başına havan toplarını sırtlayıp düşman gemilerini avladığı tabyayı, kınalı Ahmetlerin şehit olduğu yerleri Yahya çavuşu, Seddülbahiri, Conk bayırını, ölüm anlamına gelen Morto koyunu ve daha bir çok yeri ve müzeyi rehberler eşliğinde ücretsiz olarak gezen Eflanililer, dönüşte yine Eceabatta akşam yemeklerini yedikten sonra dönüş yoluna çıktılar. Geziden son derece memnun dönen Eflanililer, Eflani Birlik Ve Dayanışma Derneği başkanı ve yönetimine teşekkür ettiler.

Eflani Birlik Ve Dayanışma Derneği (EF-BİR-DER) Başkanı Erol Ulaş gezi hakkında şunları söyledi;

“Dernek olarak gerçekten çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik.Eflani birlik ve dayanışma derneği kurulalı henüz 5 aylık bir zaman oldu.Buna rağmen bu kadar kısa bir süre içerisinde 1200 Eflaniliyi bir araya getirmek ve 26 otobüsle böyle bir organizasyonu gerçekleştirmek kolay bir iş değildi.Çok şükür kazasız belasız bir sıkıntı olmadan geziyi tamamladık.Bu konuda bizlerden yardımını esirgemeyen çok değerli Bahçelievler Belediye Başkanımız Sayın Osman Develioğlu’na bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu gezi ve böylesine bir organizasyon Eflani tarihinde bir ilktir, biz 5 aylık süreçte hep ilkleri gerçekleştirdik ve hep ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Derneğimize ilgi ve alaka gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Ve bütün Eflanili hemşehrilerimizi derneğimize üye olmaya davet ediyorum.”dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?