banner39

Eğitimcilerden Uyuşturucu Uyarısı

Son günlerde okullarda ortaya çıkan uyuşturucu olayları konusunda eğitimciler ailelere uyarılarda bulundu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Eğitimcilerden Uyuşturucu Uyarısı

Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, son günlerde okullarda ortaya çıkan olaylar konusunda ailelere uyarılarda bulundu.

Sigara içme yaşının 9, alkol kullanma yaşının 10, uyuşturucu kullanma yaşının ise 11'e indiğini dile getiren Avcı, televizyon ve internet yayınları başta olmak çeşitli yollarla gençlerin olumsuz yönde özendirildiğini belirtti.

Gençlerin uyuşturucuya ilgi göstermelerinin kültürel yozlaşmaya bağlı olarak değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Avcı, ''Çocuklarımızı uyuşturucuya karşı önlemede en önemli kurum ailedir. Aileler evde sevgi ortamı oluşturmalı, çocuklarıyla yakından ilgilenmeli, onları zararlı alışkanlıklar hakkında bilgilendirmeli ve sorunlarını arkadaşça paylaşmalıdır. Çocuklarının arkadaşlarına ve çevresine dikkat etmelidirler. Okuldaki öğretmenleriyle sık sık görüşmeli ve veli toplantılarına katılmalı, okul geliş gidiş saatlerini bilmeli ve kontrol etmelidirler'' dedi.

Durumun çocukların geleceği açısından çok ciddi olduğunu ifade eden Avcı, ''Okul önlerinde, internet kafelerde bir çocuğa ulaşılabilecek her yerde uyuşturucu bulunuyor. Bu işi ciddiye almak lazım, anne babalar benim çocuğum kesinlikle uyuşturucu kullanmaz demesin'' diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?