banner39

El Aksa Tugayları Gazze'de İsrail askerlerini vurdu: 12 ölü

El-Fetih'in askeri kanadı, Atatıra'da 12 İsrail askerini öldürdüğünü, altı askeri de yaraladığını açıkladı.

Arşiv 13.01.2009, 23:50 14.01.2009, 13:04
El Aksa Tugayları Gazze'de İsrail askerlerini vurdu: 12 ölü

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

El-Fetih'in askeri kanadı El Aksa Şehitleri Tugayları, Atatıra mevkiinde 12 İsrail askerini öldürdüğünü, altı askeri de yaraladığını açıkladı.

El Cezire ve Filistin Enformasyon Merkezi'nin sitelerinde de yer alan saldırının açıklamasında, El Aksa Tugayları eylemi şöyle aktardı: "22 yaşındaki Abdurrahman Bedavi adlı şehadet eylemcisi, 13 Ocak 2009 tarihinde öğleden sonra saat 15 sularında, Atatıra mevkiinde metruk evlerden birinde konuşlanan 18 İsrail askerine düzenlediği feda eyleminde, 12 siyonist askerini öldürdü, 6'sını da yaralamayı başardı."

El-Aksa Şehitleri Tugayları, bildiride "Tugaylar, feda eylemini gerçekleştirmeden 10 dakika önce, feda eylemcisinin işini kolaylaştırmak için İsrail askerlerinin bulunduğu eve 4 RPG roketi fırlattı" ifadelerini kullandı.

Tugaylar açıklamasında, bu eylemin işgal güçlerinin Gazze'deki masum halka yönelik saldırılarına bir cevap olduğunu da duyurdu.

İsrail ordusu bugün yaptığı açıklamada, aynı bölgede dört askerinin yaralandığını açıklamış ancak askerlerinin öldüğünden söz etmemişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?