banner39

El Cezire'den Yeni Bir Kanal

Katar'ın başkenti Doha'dan canlı yayın yapan el-Cezire televizyonun yeni kanalı "el-Cezire Live" isimli yanı kanalı dün yayına başladı. Siyasi, sosyal ve kültürel toplantı ve konferansların yayınlanacağı yeni kanalda, programların canlı yayınlanacağı, her

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
El Cezire'den Yeni Bir Kanal

Katar'ın başkenti Doha'dan Arapça yayın yapan El Cezire televizyonunun, siyasi, sosyal ve kültürel toplantı ve konferansların yayınlanacağı yeni kanalı bugün yayına başladı.

'El Cezire Live' (El Cezire - Canlı) adlı bu yeni kanalda, programların canlı yayınlanacağı, herhangi bir montaj yapılmayacağı ve yorumda bulunulmayacağı belirtiliyor. Bugün yayına başlayan kanal, El Cezire'nin, haber ve spor kanallarına önümüzdeki yıl boyunca yapacağı ilavelerden bir tanesi.

Televizyon kanalının yetkilileri, bu yayıncılık anlayışının, Arap dünyası için bir ilk olduğunu belirtiyorlar. Kanalın sözcüsü Cihad Bulut, BBC'ye yaptığı açıklamada, bu kanalın, dünyanın neresinde olursa olsun, Arap dünyasını ilgilendiren toplantı ve konferansları canlı yayınlayacağını söyledi. Şu anda, yayın çizelgesinde belli olan tek program, 18 Nisan'da başlayacak olan Televizyon Yapımları Festivali. Arap basınını izleyen yorumcular, yeni kanalın aslında sadece bu festival için hazırlandığını savunuyorlar.

El Cezire, bu yıl içinde İngilizce yayın yapan bazı kanallar da açmayı planlıyor. Yeni planlar arasında belgesel ve çocuklara yönelik programlar yayınlayacak olan kanallar açılması da var. Televizyon kanalının bu girişimleri, kanala maddî destek sağlayan Katar hükümetinin, El Cezire'yi özelleştirme planları yaptığı bir döneme rastlıyor.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?