banner39

El-Hayat: HAMAS'ın adayı Ez-Zehhar

HAMAS'ın yeniden yapılanması kararlaştırılan Filistin Kurtuluş Örgütü'ne Mahmud Ez-Zehhar'ı başkan yardımcısı olarak teklif edeceği öne sürüldü.

Arşiv 19.04.2007, 19:34 20.04.2007, 08:03
El-Hayat: HAMAS'ın adayı Ez-Zehhar

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

HAMAS’ın Filistin Kurtuluş Örgütü başkan yardımcılığına Dışişleri eski Bakanı Mahmud Ez-Zehhar’ı önereceği bildirildi.

 

Londra’da yayınlanan El-Hayat gazetesi, Mekke Anlaşması’yla İslami Cihad ve HAMAS’ı da içine alacak şekilde yeniden yapılandırılması kararlaştırılan Filistin Kurtuluş Örgütü’nün başkan yardımcılığına HAMAS Siyasi Büro Şefi Halit Meşal’in değil, HAMAS’ın önde gelen liderlerinden Mahmud Ez-Zehhar’ın teklif edileceğini yazdı.

 

Haberde, Ahmed Kureya başkanlığındaki bir heyetin FKÖ’nün yeniden yapılanması çalışmaları çerçevesinde Şam’da görüşmelerde bulunduğu ve Mısır’ın FKÖ’nün mevcut siyasi yapısının ve programının değiştirilmemesi yönündeki teklifinin HAMAS tarafından reddedildiği bildirildi.

 

El-Hayat ayrıca, Kahire’nin aynı teklifi İslami Cihad hareketine de götürdüğünü ve Mısır’ın yeniden yapılanma konferansına ev sahipliği yapmak için bu teklifin kabul edilmesini şart koştuğunu, Suudi Arabistan’ın ise FKÖ’nün yeniden yapılandırılmasının Filistin’in iç sorunu olduğunu ve müdahale etmeyeceklerini bildirdiğini yazdı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?