banner39

El Kaide Tv'sinin Yayını Devam Ediyor

El Kaide örgütünün geçtiğimiz haftalarda internette kurduğu ve haftada bir yayın yapan Hilafet'in Sesi kanalı 2. haber yayınını da yaptı. Kanalın maskeli ve silahlı spikeri, ikinci haber akışında, Filistin'in işgalinden, "şanlı Afganistan'a

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
El Kaide Tv'sinin Yayını Devam Ediyor

El Kaide örgütü, interneti kendi propagandalarını yaymak için giderek daha fazla kullanıyor. Örgüt, düşmanları tarafından yapılan zulümleri ve kendi "kahramanlıklarını" haftalık haber bültenleriyle internetten yayıyor. 
Hilafet'in Sesi kanalında maskeli ve silahlı bir kişi, haber bültenlerinden ikincisinde, Filistin'in işgalinden, "şanlı Afganistan'a", Irak'tan Nijer'deki Müslümanların açlığına kadar pek çok konuda açıklamalarda bulundu. Haberde ayrıca İspanya'da tutuklanan el-Cezire muhabiri Teysir Alluni'ye de yer verildi ve tutuklanışı kınandı. 20 dakika süren görüntüde sunucu, Nijer'de 4 milyon Müslüman'ın açlık tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu, "ülkede tek bir Hıristiyan yaşamadığından dolayı haçlı dünyasının olaya bigane kaldığını, ayrıca Nijer'in petrol denizi üzerinde bulunmamasından dolayı da dünyanın ülkedeki duruma ilgisiz kaldığını" söyledi. Sunucu, Suudi Arabistan ve Kuveyt'te iktidardaki el-Suud ve el-Sabah hanedanlarının ABD'deki Katrina kasırgası dolayısıyla "efendilerini kurtarmak için cömert bağışlarda bulunmaktan Nijer'e bakacak halleri kalmadığını" ifade etti. 
Global İslami Medya Cephesi tarafından hazırlanan bültenin önceki bölümünde de Irak'taki en kanlı 10 saldırı "İlk 10" başlığıyla verilmişti. Bültende bir "Siyonist ajanın" Filistinli direnişçiler tarafından yakalanıp öldürülmesinin görüntüleri de yer almıştı. 
 
El Kaide sitesinden iş ilanı
 
Irak'ta Ebu Mussab ez-Zerkavi'nin liderliğindeki örgütlerin açıklamaları ve video kayıtlarını yayınlayan İslamcı bir internet sitesi, sayfalarında bir iş ilanına yer verdi. Site, dünya çapındaki İslamcı örgütlerin faaliyetlerini araştıracak kişiler ve video editörleri arıyor. İlanı koyan örgütün adı Küresel İslamcı Medya Cephesi. Söz konusu örgüt, kısa süre önce Hilafet'in Sesi adlı bir haber bültenini internet sitesi üzerinden yayınlamaya başlamıştı. Zaten, iş ilanı da bu programa eleman bulmak amacıyla yayınlandı.
15 dakikalık ilk haber bülteninde yüzüne siyah bir başlık geçirmiş bir spiker, İsrail'in Gazze'den çekilmesi, Ebu Mussab ez Zerkavi'den geldiği söylenen son açıklamalar ve Katrina Kasırgası'nın ABD'de yol açtığı yıkıma ilişkin haberler okuyor. Haberlerden birinde, ABD Başkanı George Bush "yetersiz" diye tanımlanarak New Orleans'taki yıkım da "ilahi adalet" diye ifade ediliyor. İşe alınacak kişiler, Irak'taki İslamcı örgütlerin açıklamalarını ya da düzenledikleri saldırıların video kayıtlarını toplayacak. Bu kişiler ayrıca Arapça ve İngilizce metinler üzerinde çalışıp video montaj yapacak.
İş ilanında ayrıca başvuruda bulunacak kişilere önce Allah'ın iznini istemeleri tavsiye ediliyor. Sonasında ise Küresel İslamcı Medya Cephesi'nin adaylarla özel olarak e-posta yoluyla bağlantıya geçeceği belirtiliyor. Nerede üslendiği bilinmeyen örgüt, İslamcı örgütlerden gelen açıklamaların yayın merkezi olarak hizmet vermeyi amaçlıyor.

banner53
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?