banner15

El Kaide zanlıları sorgulanıyor

El Kaide’ye yönelik operasyonda gözaltına alınıp sorgulanan 48 zanlı'nın eylem hazırlığında oldukları idda edildi.

El Kaide zanlıları sorgulanıyor

Konya emniyetinin El Kaide’ye yönelik 7 ilde eşzamanlı düzenlediği operasyon sonrası sorguya alınan zanlıların büyük şehirlerde bombalı eylem hazırlığında oldukları öğrenildi.

7 ilde eşzamanlı düzenlene operasyonlarda gözaltına alınan zanlıların Konya’da sorgusu sonucunda örgütle iligili ayrıntılı bilgilere ulaşıldı. Örgütün ‘Usame’ kod adlı Türkiye sorumlusu ile yardımsıcının da zanlılar arasında bulunduğu öğrenildi.

ZERKAVİ İLE GÖRÜŞME
‘Usame’ kod adlı zanlının El Kaide terör örgütünün öldürülen Irak sorumlusu Ebu Musab El Zerkavi ile birçok kez görüştüğü, bazı talimatları bizzat Zerkavi’den aldığı öne sürülüyor. Bilgisayarda şifreli yazışmalar yaptıkları belirlenen örgüt üyelerinin El Kaide’nin farklı ülkelerdeki yöneticileriyle de kurye aracılığıyla haberleştikleri de gelen bilgiler arasında.

ÇOCUKLAR İÇİN HAZIRLANAN KARNELER
Emniyet kaynaklarına göre, örgüt üyelerinin büyük kentlerde bombalı eylem hazırlığında oldukları ortaya çıktı. Örgüt üyelerinin çocuklara eğitim verdiği iddia edilen Konya’daki villada ele geçirilen karneler, doküman ve cd’lerin incelemesi de sürüyor.

Kaynak: NTV

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35