banner39

El-Kaide'den Sabrin'e 'intikam sözü'

Irak El-Kaidesi Iraklı polisler tarafından tecavüze uğradığını söyleyen Sabrin El-Cenabi’nin intikamını alacağını ilan etti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
El-Kaide'den Sabrin'e 'intikam sözü'

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Irak El-Kaidesi Iraklı polisler tarafından Bağdat’ta tecavüze uğradığını söyleyen Sabrin El-Cenabi’nin intikamını alacağını ilan etti.

 

Irak El-Kaidesi lideri Ebu Hamza El-Muhacir, internette yayınlanan konuşmasında, “Ey Müslümanlar! Ey Mücahitler! Bugün ırza tecavüz edildi ve utanç tüm Müslümanlara ulaştı. Fasık ve facir kafir iffet örtüsünü çiğnedi” dedi.

 

“Lebbeyki ya uhtaah / Buyur ey bacım” adını taşıyan kasette Irak El-Kaidesi lideri, Irak polisi tarafından kaçırılıp defalarca tecavüze uğradığını söyleyen Iraklı genç kadına seslenerek, “Ey iffetli bacım! Sen sabret ve ecrini Allah’tan bekle. Bil ki haberin duyulmasından sonraki ilk 10 saat içinde 300’den fazla Ensarlı “istişhad” saldırısı düzenlemek için gönüllü oldu” şeklinde konuştu.

 

Ebu Hamza El-Muhacir’in saldırılar için gönüllü olan Iraklıları Mekke’den Medine’ye hicretinde Peygamber Efendimiz’e destek olan Ensar’a benzetmesi dikkat çekti.

 

Irak El-Kaidesi’nin kasedinde Irak Başbakanı Nuri El-Maliki’ye ve Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El-Haşimi’ye ağır eleştiriler yöneltildi.

 

Irak El-Kaidesi liderinin ses kasedinden önce de “Irak İslam Devleti” adına bir bildiri yayınlanmış ve tecavüzün intikamının alınacağı öne sürülmüştü.

 

Iraklı Sabrin El-Cenabi, El-Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada, Irak Rejimi Koruma Kuvvetleri’nin Bağdat’ın güneyindeki El-Amil semtindeki evine düzenledikleri baskında bu birime bağlı polisler tarafından kaçırıldığını ve tecavüze uğradığını söylemişti.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?