banner39

El Kaide'nin Cihad çağırısı

El Kaide'nin Irak'taki kolu yandaşlarına cihat çağrısında bulundu. Mesajın El Kaideye ait bir internet sitesinden tüm dünyaya duyrulduğu bildirildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
El Kaide'nin Cihad çağırısı

Kurban Bayramı dolayısıyla bugün internetteki bir siteden yayımlanan mesajda, Irak'ın ABD tarafından devrilen ve Duceyl davasında aldığı idam cezası dün infaz edilen Saddam Hüseyin'in ölümüne değinilmedi.

Mesajda, "Mücahit kardeşlerimiz, Haçlı askerlerine ve döneklere karşı cihadlarını sürdürecektir. Saygınlık içinde yaşamak ve dünyanın efendisi olmak için İslam'dan başka bir şeyimiz yok" denildi.

Müslümanlara, Kurban Bayramı tebriklerinin de yer aldığı mesajın cuma gününün tarihini taşıdığı, yani Saddam Hüseyin'in idam edilmesinden birkaç saat önce, ancak idam hazırlıklarının başladığı bir sırada yayımlandığı belirtildi.

El Kaide liderleri, geçmişte Saddam Hüseyin'i eleştirmişti. El Kaide lideri Usame Bin Ladin, Saddam Hüseyin'in yakalanmasından sonra yayımladığı bir mesajda, devrik lideri "Amerika işbirlikçisi ve bir hain" olarak nitelemişti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?