banner15

'El Turco' hastaneye kaldırıldı

Arjantin'in "El Turco" lakaplı eski devlet Başkanı Menem, hastaneye kaldırıldı.

'El Turco' hastaneye kaldırıldı

Arjantin'in "El Turco" lakaplı eski devlet Başkanı Carlos Menem, mitingde fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Arjantin'de bir dönem devlet başkanlığı yapan ve 2007 yılında yapılacak seçimlerde yeniden aday olacak olan "El Turco" (Türk) lakaplı Carlos Menem, seçim çalışmaları sırasında hastanelik oldu. BBC Türkçe Servisi'nin haberine göre bir mitingde konuşan Menem, birden göğsünü tutarak yere yığıldı. Menem'in Arjantin'in başkenti Buenos Aires'in kuzeybatısında bulunan Cordoba'daki bir hastanenin yoğun bakım biriminde tedavi altına alındığı bildirildi.

Yardımcıları Menem'in bilincinin yerinde olduğunu, söylerken yeğeni Adrian Menem de sorunun hiperglisemi (kan şekerinin yükselmesinden) kaynaklandığını söyledi. Menem'in şeker hastası olduğu biliniyordu. 2003 yılındaki son başkanlık seçiminde, Menem ilk turda yüzde 24,4 oranla ilk sırada yer almış, en yakın rakibi Nestor Kirchner'in önüne geçmişti. Ancak, seçime hile karıştırıldığı savunan Menem ikinci tura katılmamıştı.

İKİ DÖNEM BAŞKANLIK YAPMIŞTI

76 yaşında olan Menem, 1989-1999 arasında iki dönem devlet başkanlığı yapmıştı. Ülkenin askeri diktatörlük sonrasında toparlanmasını sağlayan Menem, kapsamlı bir özelleştirme programı da başlatmıştı. Menem'in iktidardaki son yılları ise yolsuzluk suçlamalarının gölgesinde geçmişti. Eski kainat güzeli olan ikinci eşi Cecilia Bolocco ile Şili'de yaşayan Menem hakkında halen açılmış yolsuzluk davaları bulunuyor.

 

Kaynak: ANKA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48