'Eli kalem tutan gençler istiyoruz'

Başbakan Erdoğan, Hrant Dink cinayetini hatırlatarak elinde silah değil, kalem tutan, gençler istediklerin söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Eli kalem tutan gençler istiyoruz'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Elinde silah, şehir eşkıyalığına özenen gençler değil, eli kalem tutan, Türkiye'nin kalkınmasına, büyümesine hizmet eden, emek ve değer üreten gençler istediklerini" söyledi.

Erdoğan, Haldun Alagaş Spor Salonu'ndaki açılış töreninde yaptığı konuşmada, hükümet olarak gençlere daha iyi bir gelecek sağlamak için büyük gayret sarf ettiklerini belirterek, "Bir baba, bir anne yüreği çocuğunu nasıl görmek istiyorsa, aynı şekilde biz de çocuklarımızın, gençlerimizin erdemli, ahlaklı, onurlu, başarılı, faydalı nesiller olarak yetişmesini istiyoruz" diye konuştu.

"Yavrularımızı, gençlerimizi spora kanalize etmemiz lazım" diyen Erdoğan, "Bu yavrularımızı kötü alışkanlıklardan kurtarmamız lazım. Kuru, sulu bütün uyuşturuculardan bu yavrularımızı kurtarmamız lazım. Onun için anne babalar, bu iş sadece hükümetlerle olmuyor, öğretmenlerle olmuyor. El ele vereceğiz, omuz omuza olacağız" dedi.

Erdoğan, hiç kimsenin, milli ve manevi değerleri istismar etmeye, gençler üzerinden habis emellerini gerçekleştirmeye kalkmaması gerektiğini belirterek, "İşte son Hrant Dink olayı, bunun bir örneğidir. Çocuklarımızın masumiyetine kastedenlere karşı hoşgörülü olmamazı kimse bizden beklemesin" diye konuştu.

Özellikle gençleri bir konuda uyarmak istediğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:
"Unutmayalım ki, iyi bilgisayar kullanmak tek başına yeterli değil. Bunları doğru amaçlarla kullanmak da önemlidir. Bunun için okul önlerinde, internet kafelerde yeşertilen şiddet tohumlarının suyunu kesmek bizim boynumuzun borcudur. İnternet kafelerin ıslah edilmesi için şu anda bir yasa hazırlığı içindeyiz."

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?