banner39

'Elit semtlerde oturanlar anlayamaz'

Başbakan Erdoğan, "Masa başında sosyolojik analizler yapan elit semt sakinlerin hizmetleri anlayamayacağını" söyledi.

Arşiv 20.02.2008, 21:21 20.02.2008, 21:21
'Elit semtlerde oturanlar anlayamaz'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul'un, Ankara'nın elit semtlerinde oturarak, masa başında sosyolojik analizler yaparak, kimse şehirlerimizdeki hizmetleri anlayamaz" dedi.

Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) bu yıl ikincisi düzenlenen,"Her Yönüyle Trabzon" etkinliklerine katıldı.

AKM'deki etkinlikte konuşan Başbakan Erdoğan, "Karadeniz'in incisi" Trabzon'un; tarihi, kültürü ve insanıyla Türkiye'nin de incisi olduğunu söyledi.

"Trabzon ne zaman güleceğini, ne zaman gürleyeceğini çok iyi bilen bir şehirdir" diye konuşan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"MENDERES" VURGUSU

"Rahmetli Adnan Menderes, yıllar önce Trabzon Belediye Binası'nın balkonundan 'Yeter, Söz Milletin' demişti. Partimiz'in teşkilatını kurarken, 2001 yılında, ben de aynı yerden yaptığım konuşmada 'Yeter, Söz de Karar da Milletin' demiştim. "2001'de, Trabzon başta olmak üzere, Türkiye'nin her yerinden yayılan ekonomik refah ve demokrasi talebi, çok şükür Türkiye'yi bugünlere taşıdı. Bugün Türkiye'nin her şehri, ilçesi, beldesi, köyü bu yeni kuvvetten nasibini almaya devam edecektir."

Yoksulların ve kimsesizlerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

"BİR GARİBİN SOFRASINDA ÜÇ TANE ZEYTİNİ GÖRMEDEN AHKAM KESMEYİN"

"Trabzon'da son 5 yılda muhtaçlara 30 bin ton kömür dağıttık. Biz yatırımlarımızı aynen devam ettireceğiz, yeter ki halkımız bunu görsün, takdir etsin. İstanbul'un, Ankara'nın elit semtlerinde oturarak, masa başında sosyolojik analizler yaparak, kimse şehirlerimizdeki hizmetleri anlayamaz. Sosyal sorunlara, sosyal devlet anlayışıyla el atıyoruz. Bu, hem anayasal görevimiz, hem insani görevimiz. Bir garibin sofrasına oturup bir dilim peyniri, üç tane zeytini, yokluğu, yoksulluğu görmeden ve hissetmeden ahkam keserseniz, yaptığınız yorumlarla kargaları bile güldürürsünüz."

Erdoğan, bazı konuşmacıların, Trabzon'da yakın geçmişte yaşanan olaylara değinmeleri üzerine "Sevgili hemşehrilerim; Trabzon'la ilgili yakıştırmaları, sıkıntıları konuşmayın. Üç kişinin, beş kişinin yaptığı yanlış Trabzonlu'yu ve Trabzon'u zan altında bırakamaz. Bunlar geride kaldı. Biz geleceğe bakalım" dedi.

Kaynak : AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?