banner15

Emaar Properties'ten İstanbula 700 Milyon Dolarlık Proje

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ‘yakın arkadaşı' olarak tanınan Atasay Kuyumculuk'un sahibi Cihan Kamer, yeni iş alanlarından biri olarak belirlediği inşaat sektörüne Dubaili Emaar Properties ile geçtiğimiz aylarda girmişti. Telsim ihalesini kaybetmes

Emaar Properties'ten İstanbula 700 Milyon Dolarlık Proje

Dünya Bülteni / Mehmet Ali Kaçmaz

Dubai merkezli Emaar Properties Türkiye'den Atasay Kuyumculuk ile birlikte 700 milyon dolarlık konut ve ticaret merkezi projesi yapacağını bildirdi. Emaar tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, İstanbul'un Avrupa Yakasında 170 hektarlık bir alanda 600 lüks villayı kapsayan Lakeside projesinin gelecek birkaç yıl içinde 10 milyar dolara varan yatırım çekebileceği belirtildi.

Emaar'ın uluslararası operasyonlarının icra direktörü Nadir Muhammed, "Lakeside projesi, Emaar'ın Türkiye'de yapacağı birçok projenin ilkidir. Emaar'ın bu ülkedeki uzun vadeli yatırım planları çerçevesinde sadece gayrimenkul sektörüne değil, finans, enerji, telekom, turizm ve medya sektörlerine de bakıyoruz" dedi. Proje, Dubai'de bir inşaat patlamasına öncülük eden Emaar'ın Dubai dışındaki en son projesi olacak. Birleşik Arap Emirlikleri'ne bağlı Dubai yönetimi, Emaar'da azınlık hisselerine sahip.

Atasay kuyumculuk geçtiğimiz aylarda, inşaat sektöründeki ilk yatırımını Büyükçekmece Gölü'nün kıyısındaki 700 bin dönümlük bir arsa alarak yapmıştı. Kamer, konut, iş merkezi gibi projelerin yanı sıra ‘Türkiye'nin ikonu' olacak işlere de birlikte imza atacaklarını söylemişti. Çalışma prensipleri arasında banka kredisi kullanmamak olduğu halde, 66 milyon dolar olduğu söylenen bu arsa için kredi kullandığı da belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48