banner39

Emekli albay Bursa'da öldürüldü

Bursa'da emekli albay Aytekin İçmez'e illegal sol bir fraksiyon suikast düzenledi.

Arşiv 30.09.2009, 13:57 30.09.2009, 16:00
Emekli albay Bursa'da öldürüldü


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bursa'da emekli albay Aytekin İçmez, evinde boğazından kurşunlanmış olarak bulundu. Cinayeti illegal sol bir örgüt üstlendiği. Maoist Komünist Parti- Halk Kurtuluş Ordusu (MKP- HKO) isimli örgüt, bir internet sitesine yaptığı açıklamayla cinayeti üstlendiğini duyurdu.

Eşi İsmet İçmez(60)'in, kahvaltıdan sonra babası emekli Albay Mehmet Kırmızıoğlu'nu ziyarete gittiği, öğleden sonra Merkez Yıldırım ilçesine bağlı Namazgah Mahallesi Meydan Sokak'taki apartman dairesine döndüğünde, evininin salonunda eşi Aytekin İçmez'in cesediyle karşılaştığını söylediği öğrenildi.

Aytekin İçmez'in cesedi, savcının talimatıyla otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü. Bursa Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri evde kapsamlı bir araştırma yaptı. Ekipler, delil sayılabilecek her türlü malzemeyi paketlere koyarak beraberinde götürdü.

Cinayeti MKP- HKO'nun üstlendiği belirtildi. Bir internet sitesinde yer alan MKP- HKO'nun açıklamasında, "1981 yılında Tunceli Ovacık- Hozat sınır bölgesinde yer alan Hülükuşağı Köyü'ne bağlı Kale Deresi'nde (Deru Garedesi) yoldaşımız Behzat Firik'i yakarak katleden, bölgede 'Kulaksız Yüzbaşı' olarak bilinen Yüzbaşı Aytekin İçmez, HKO milisleri tarafından 'ölüm cezasıyla' cezalandırılmıştır." denildi.

Emekli Albay Aytekin İçmez'in Eğirdir Dağ Komando Okulu Komutanlığı'nda görevliyken Ankara'ya tayininin çıkması üzerine 1996 yılında emekli olduktan sonra Bursa'ya yerleşmişti. Aytekin İçmez'in kayınpederi emekli Albay Mehmet Kırmızıoğlu'nun damadının uzun süreden beri ölüm tehditleri aldığını belirttiği vurgulandı. İçmez'in cenazesi Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verildi.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?