banner15

Emekli askerler işadamı oldu

Emekli askerler, kurdukları Türkiye Emekli Subaylar Derneği aracılığıyla yatırımlara başladı.

Emekli askerler işadamı oldu

Emekli askerlerin kurduğu Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) yatırımlara da başladı. TESUD yaklaşık bir yıl önce TESUD A.Ş'yi kurdu. TSK'dan emekli 42 bin üyesi bulunan TESUD'un bu şirketi gıda, eğitim, turizm inşaat, araştırma kuruluşu gibi pek çok alanda hizmet için proje geliştirdi.

Savunma sanayine profesyonel danışmanlık hizmetleri de veren TESUD A.Ş'nin projelerinin her aşamasında kişisel bilgi, yetenek ve birikimlerine göre emekli subaylar da -görev aldı. Projelerin hayata geçmesiyle birlikte, binlerce emekli subaya da yeni iş olanağı da doğmuş oldu.

VİLLALAR HAZIR
TESUD A.Ş'nin faaliyet alanı içinde yer alan en önemli projelerden birini "Konut üretimi ve satışı" oluşturdu. Şirketin inşaat faaliyetleri çerçevesinde üyeler için uygun maliyetli konut üretimi ve satışı hayata geçirildi.

Global İnşaat işbirliğiyle Kuşadası'na bağlı Davutlar-Soğucak mevkiinde 140 dubleks villadan oluşan, Ege Birlik Sitesinde yazlık villa üretimi ve satışı başladı. Brüt 80 metrekare olan ve Bağ Evi olarak inşa edilen konutlar öncelikli olarak TSK personeli, TESUD üyeleri ve yakınlarına satılıyor. TESUD üyesi olmayan emekli subaylar, TSK mensubu muvazzaf personel ve aile yakınları da satıştan yararlanıyor.

MEHMETÇİK ÜNİVERSİTESİ GELİYOR
Derneğin "2015 Stratejik Planı"na göre, TESUD Üniversitesi de yakın zamanda kurulacak. Özel üniversite, subaylara akademik kariyer ve öğretim üyeliği şansı, TESUD üyelerinin çocuklarına istihdam, torunlarına ise "en çağdaş eğitim olanağı" parolasıyla hayata geçirilecek. Emekli Albay Pertev Ruhi Tokmak'ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu TESUD A.Ş'nin aktif olarak devam eden ve çalışmaları süren projeleri şöyle:

''Ege'de yazlık yapım ve satış -Turizm Faaliyeti- Madeni Atık Yağ ile Hurda alımı- Bitkisel Atık Yağ toplanması-Uzaktan Eğitim-Tercüme- Dergi Basımı ve Reklam Faaliyeti-Güvenlik Ürünleri- Termal Devre Mülk Satışı-Temizlik Ürünleri-Sigorta- Gıda satışı- Araç Muayene ve Tamir-Bakım Hizmeti-Savunma Sanayi Danışmanlığı -Promosyonlu Emekli Maaşı-Dershane

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2009, 00:37
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35