banner15

EMEP: CHP sol parti olmaktan çıktı

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Levent Tüzel, CHP'nin sol parti olmadığını söyledi.

EMEP: CHP sol parti olmaktan çıktı

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Levent Tüzel, İzmir'de Büro Emekçileri Sendikası'nda düzenlediği toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin sol bir parti olmaktan uzak olduğunu söyledi: "CHP, çoktan sol bir parti olmaktan çıktı."

CHP'nin demokratik açılım karşısındaki olumsuz tavrını eleştiren EMEP Genel Başkanı, "CHP'nin özellikle genel başkanı ve yönetim kademesini temsil eden insanlar, solun içindeki değerleri reddetti. CHP tabanında emperyalizme karşı, devrimci, bağımsızlık sevdalısı, Türklerin, Kürtlerin, Alevilerin herkesin bir arada yaşamasını savunan büyük bir çevre var ama CHP yönetimi buna rağmen partiyi yönetiyor. Halk, CHP'nin söylemini çözümsüz olarak gördüğü için AKP'yi büyütmeye devam ediyor. Seçimlerde yaşanan tablo da budur. CHP ve MHP'nin sorumsuz söylemleri, Türkiye'nin gerçeklerini görmeyen söylemlerdir." dedi.

"Cumhuriyet hükümetlerinin çözemediği bir konuda, AKP Hükümeti göstermelik de olsa birtakım adımlar atıyor." diyen EMEP Genel Başkanı Tüzel, bu adımların Kürt halkının mücadelesinin eseri olduğunu iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2009, 18:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35