banner39

Emin Çölaşan'dan Aydın Doğan'a cevap

Doğan'ın, Çölaşan için ''Ben tanrı yazarım, dokunulmazım'' açıklamasına cevap geldi.

Arşiv 07.04.2010, 18:19 08.04.2010, 12:17
Emin Çölaşan'dan Aydın Doğan'a cevap

Emin Çölaşan Aydın Doğan'ın hakkındaki iddialarına yanıt verdi. Doğan'a "Pir-i fani" dedi.

Doğan Holding Onursal Bakanı Aydın Doğan’ın, Emin Çölaşan için ‘’Ben tanrı yazarım, dokunulmazım, ya ben ya yönetim diyordu. Bu nedenle işten çıkarttık’’ açıklamasına, Emin Çölaşan’dan cevap geldi.

Çölaşan ‘’Bu sözler, piri fani Aydın Doğan’a yakışmıyor. Ben dokunulmazım ya da tanrı yazarım dediğimi ispat etsin o gün gazeteciliği bırakırım’’ dedi.

Çölaşan, yaptığı açıklamada, "80 yaşına merdiven dayamış piri fani Aydın Doğan’ın bu sözleri söylemesini ve bunca yalana başvurmasını beklemezdim" dedi ve şunları söyledi:

‘’Hayatımda hiçbir değil başkalarına söylemek, kafamda bile bir gün olsun ben tanrı yazarım dokunulmazım demedim ve böyle düşünmedim. Aydın Doğan bu sözünü tek bir tanıkla dahi kanıtlasın, o gün gazeteciliği bırakır, Türk milletinden özür dilerim. Ben bunları Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi adlı kitabımda da yazdığımda, Aydın Doğan aleyhime 50 bin liralık tazminat davası açtı. Yine bu lafları söyledi. Ama mahkeme tüm iddialarını geçersiz saydı ve beni haklı buldu, davayı reddetti.’’

"110 BİN DOLAR ABARTILIDIR"

Aydın Doğan’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için ‘’İ. Melih’’ yazması nedeniyle 110 bin dolar tazminat ödediği iddiasının da, abartılı olduğunu savunan Çölaşan şöyle dedi:

“Bunu dillerine doladılar. Ben İ. Melih diye yazdığım için dava kaybetmedim. Bir kez İ harfinin yanına nokta işareti yerine parantez içinde (nokta) yazdığım için tazminat kararı verildi. Onun dışında bu konuda dava kaybetmedim. Ayrıca Doğan grubu gazeteleri hakkında binlerce dava vardır. Geçen Pazar günü Hürriyet yazarları Yalçın Bayer ve Erdal İpekeşen, o şahısla ilgili kaybettikleri tazminat davalarını yazdılar. Gazetecinin kaderdir, hakkında dava açılır, kazanır kaybeder. Ben çetele tutmadım ama 110 bin dolar rakamı da abartılıdır. Aydın Doğan’ı Ertuğrul dolduruyor. Sözcü gazetesinde yarınki yazımda Aydın Doğan’a daha detaylı cevap vereceğim’’

Kaynak: Gazeteport
 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?