banner39

Emin Şirin soru önergelerini Ergenekon emriyle vermiş

İkinci iddianamede eski milletvekili Emin Şirin'in Meclis'e verdiği soru önergelerini ETÖ'nün hazırladığı ileri sürüldü.

Arşiv 03.04.2009, 17:31 03.04.2009, 17:31
Emin Şirin soru önergelerini Ergenekon emriyle vermiş


Yeni Şafak'ın haberine göre, Ergenekon davasının ikinci iddianamesinde sanıklar arasında yer alan ve 10 yıla kadar hapsi istenen eski Milletvekili ve Genç Parti Genel Başkanı Emin Şirin'in, bugüne kadar altına imzasını attığı 850'ye yakın soru önergesinin Ergenekon örgütü tarafından hazırlandığı öne sürüldü.

Ergenekon savcılarının iddianameye koyduğu 16 Ağustos 20008 tarihli 'kardanadam' kod adlı bir tanığın ihbar mektubunda, Emin Şirin'in Meclis'te verdiği tüm soru önergelerinin, örgüt üzerinden kendisine ulaştırıldığı, bu soru önergelerinin örgütçe temin edilen gizli bilgiler doğrultusunda hazırlandığı belirtildi. Mektupta 'Kürşat' kod adlı emekli Albay Hasan Atilla Uğur'un gizli belgelerle destekli soru önergelerini bizzat hazırladığı ve Ergenekon sanığı Hakan Şanlı'nın bürosunda gizlice buluşularak Şirin'e teslim etitği bilgisine yer verildi. İddianamede Emin Şirin'in emekli Orgeneral Şener Eruygur'un sağ koluğu emekli Tuğgeneral Levent Ersöz tarafından AK Parti'yi bölmekle görevlendirdiği de belirtildi.

Kaynak:Yeni Şafak

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?