banner39

Emniyet bu manşete dava açacak

Ogün Samast'ın fotoğrafını yayımlayan gazeteye, emniyete hakaretten dâvâ açılacak.

Arşiv 05.08.2008, 18:16 05.08.2008, 18:16
Emniyet bu manşete dava açacak

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Hrant Dink cinayeti davasının sanığı Ogün Samast'ın bugün bir gazetede yer alan fotoğrafının yayımlanmasına ilişkin, "söz konusu fotoğrafa muhabirin değişik anlamlar yükleyerek yasal görevini yapan emniyet teşkilatına hakaret ettiğinden, ilgili basın kuruluşu hakkında hukuki işlem başlatıldığını" bildirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yayınlanan yazılı açıklamada, bugünkü bir gazetede "Hiç utanmadınız mı?" başlığı altında, emniyet teşkilatına hakaret edilen bir haber yapıldığının görüldüğü kaydedildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yürütülen soruşturma kapsamında zanlı Ogün Samast'ın fotoğrafının 5271 sayılı CMK'nın 81. maddesi ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'nun 5. maddesi gereğince çekildiği ve dava dosyasında yer aldığı belirtilen açıklamada, yapılan bu işlemin kanuni bir zorunluluk olduğu vurgulandı.
Açıklamada, "Söz konusu fotoğrafa muhabirin değişik anlamlar yükleyerek yasal görevini yapan emniyet teşkilatına hakaret ettiğinden, ilgili basın kuruluşu hakkında hukuki işlem başlatılmıştır" denildi.


Kaynak: AA

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?