banner39

En büyük el sanatları sergisi açıldı

Dünyanın en büyük el sanatları sergisi İstanbul'da İSMEK bünyesinde açıldı.

Arşiv 08.06.2010, 18:24 08.06.2010, 18:24
En büyük el sanatları sergisi açıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin alta kuruluşu olan İSMEK, dünyanın en büyük el sanatları sergisi olarak bilinen serginin açılışına ev sahipliği yaptı. İSMEK artık geleneksel hale gelen Feshane Sergileri’nin bu yıl 13’üncüsünü düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın açılışını yaptığı sergi 9-10 Haziran tarihlerinde ücretsiz gezilebilecek.

“Dünyanın en büyük el sanatları sergisi” olarak kabul edilen İSMEK Genel Sergisi 20 Haziran 2010 tarihine kadar açık kalacak. İSMEK kursiyerlerinin 2009- 2010 eğitim dönemi boyunca ürettiği el emeği göz nuru eserler, Feshane Kültür Merkezi’nde sergilenmeye başladı.

Ebrudan çiniye, resimden minyatüre, makine nakışından iğne oyasına, rölyeften ahşap boyamaya el sanatlarının pek çok branşından İSMEK kursiyerlerinin eserlerinin yer aldığı sergi ücretsiz olarak gezilebilecek.

İSMEK 13. Geleneksel sergisi boyunca, çeşitli söyleşiler ve konserler gibi etkinlikler de yer alacak.

Aynı zamanda İSMEK 13’üncü Genel Sergisi’nde 9-10 Haziran 2010 tarihleri arasında uluslararası bir çalıştay düzenlenecek.

İSMEK ve SESRIC’in ortaklaşa düzenlediği “Mesleki Eğitiminde İSMEK Modeli” başlıklı çalıştaya, İslam Konferansı Teşkilatı üye ülkeleri katılacak. 

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?