banner39

En zengin ikinci adam Obama'nın kuzeni çıktı

Obama ile dünyanın en zengin 2. işadamı Buffet kuzen çıktı.

Arşiv 16.12.2009, 09:37 16.12.2009, 09:37
En zengin ikinci adam Obama'nın kuzeni çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Başkanı Barack Obama ile Amerikalı milyarder Warren Buffett uzaktan akraba olduğu anlaşıldı.

Ancestry.com adlı soyağacı sitesindeki habere göre, 1650'li yıllarda Fransa'dan ABD'ye göç eden Mareen Duvall'in, Obama'nın dokuzuncu göbekten büyükbabası, bu kişinin aynı zamanda milyarder Buffet'nin de altıncı göbekten büyükbabası olduğu saptandı.

Duvall'in ABD'ye ayak bastığında Maryland eyaletinde bir toprak satın aldığı ve bu topraklara daha sonra ''Middle Plantation'' adını verdiği belirtilen site haberinde, Duvall'in 12 çocuğu dolayısıyla da soyunun çok geniş olduğuna dikkat çekildi.

Bu site için araştırmalar yapan Anathasia Tyler, ''Bir rakam vermek zor olsa bile, Mareen Duvall'in soyundan gelen insanların küçük bir topluluk oluşturduğunu söylemek mümkün'' dedi.

Tyler, aslında başlangıçta bu iki aile arasında bir bağın bulunduğuna dair en ufak bir fikre sahip olmadıklarını ve milyarder Buffet'nin soyağacını araştırırken tesadüfen Obama ile bir bağ bulduklarını da sözlerine ekledi ve ''Birkaç yıl önce Barack Obama'nın soyağacının izini sürmeye başladığımızda aynı zamanda Buffet'nin de soyağacı üzerinde çalışıyorduk ve Duvall ailesinin ismine rastladık. Bu sayede de bir bağ olduğunu kanıtlayabildik'' dedi.

Söz konusu Amerikan sitesi, daha önce de Obama'nın Alman kökeni ve hatta aktör Brad Pitt ile uzaktan akraba olduğunu açıklamıştı.

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?