banner39

Encümen-i Daniş'in toplantısı İstanbul'da yapıldı

Emekli asker ve üst düzey sivil yöneticilerin oluşturduğu ''Encümen-i Daniş''in toplantısı İstanbul'da yapıldı

Arşiv 02.04.2009, 18:48 02.04.2009, 18:48
Encümen-i Daniş'in toplantısı İstanbul'da yapıldı

Emekli asker ve üst düzey sivil yöneticilerin oluşturduğu ''Encümen-i Daniş''in toplantısı İstanbul'da yapıldı.

Moda'daki Deniz Kulübü'nde 15 günde bir toplanan ''Encümen-i Daniş'' üyeleri bugün bir araya geldi.

Toplantıya, eski Genelkurmay başkanları emekli Orgeneraller Hüseyin Kıvrıkoğlu, İsmail Hakkı Karadayı, Necdet Üruğ, eski TBMM Başkanlarından Necmettin Karaduman, eski MİT Müsteşarlarından Sönmez Köksal, eski TBMM Başkanvekili Murat Sökmenoğlu, eski Milli Eğitim Bakanlarından Sefa Reisoğlu ile emekli Büyükelçi İlter Türkmen katıldı.

Necmettin Karaduman, yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından, gazetecilerin soruları üzerine, seçim sonuçlarını değerlendirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Şahsi fikrime göre, bu seçimlerde halkımız büyük bir mesaj vermiştir. Bu mesajın içeriğinde çeşitli nedenler vardır, ama bence en önemli sorun şu; bunu şahsi kanaatim olarak söylüyorum, biliyorsunuz nüfusumuzun büyük bir bölümü geçim sıkıntısı içindedir. Açlık sınırıyla yoksulluk sınırı arasında insanlarımız adeta sıkışık bir noktaya gelmiş durumdadır. Halkımız bu duruma acilen çözüm bulunmasını, idareden, Hükümet'ten, yetkililerden bekliyor.

Şöyle bir düşünelim, bugün toplumumuzdaki insanların büyük bir bölümü 500-600 lira gibi çok cüzi bir ücretle yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Buna yaşam denebilirse tabii. Yani bu kadar küçük rakamlarla hayatın sürdürülebilmesi imkanı bir toplumda varsa. Bu sıkıntıların mutlaka bertaraf edilmesi lazım. Halk çok acele olarak bunlara çözüm beklemektedir. Bu sıkıntılı durumdan kurtarılmasının yolları aranmalıdır''

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?