banner39

Enerji Bakanı Yıldız'a yumruklu saldırı-VİDEO

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Kayserı'de katıldığı cenaze töreninde yukruklu saldırıya uğradı.

Arşiv 19.04.2010, 15:03 19.04.2010, 17:21
Enerji Bakanı Yıldız'a yumruklu saldırı-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Şırnak'taki silahlı saldırıda hayatını kaybeden Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın Kayseri'deki cenaze töreninde bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. 

Şırnak'ta jandarmaya ait sivil minibüse yapılan silahlı saldırıda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) hayatını kaybeden Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın Kayseri'deki cenaze törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.
 
Ölen Yüzbaşı Çetinkaya için Hunat Camii'nde düzenlenen törene ailesi, yakınları, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 4. Kolordu Komutanı Korgeneral M. Emin Alpman, Kayseri Garnizon Komutanı Tümgeneral Özden Bayram Argüz, Vali Mevlüt Bilici, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, askeri ve sivil protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Şaban İşlek'in kıldırdığı cenaze namazının ardında Çetinkaya'nın naaşı, bir süre askerlerin omuzunda taşınarak top arabasına konuldu. Bu sırada bazı vatandaşlar ile PKK aleyhine slogan attı. İki bakan cenaze namazının ardından Hunat Camisinden ayrılarak Valiliğe gitti. Ardından Bakan Atalay Valilikte kalırken, Bakan Yıldız Garnizon şehitliği'ne geçti. Askeri kortej eşliğinde Garnizon Şehitliği'ne kadar taşınan şehidin naaşı burada toprağa verildi. Kortejin şehitliğe yürüyüşü sırasında da bazı vatandaşlar PKK aleyhine slogan attılar.

Cenazenin defin işlemi sonrasında, kalabalık dağılırken üzerinde sarı renkli mont olan bir kişi, kalabalığı yararak Bakan Yıldız'a yumruk attı. Ardından korumalar tarafından gözaltına alındı. Daha sonra Yıldız, mezarlıktaki anıevine götürüldü. Yıldız'a ilk müdahaleyi Erciyes Üniversitesi Hayrettin Keleştemur ile İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkara yaptı. Burnuna aldığı darbeyle yaralanan Bakan Yıldız, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

BAKAN TABURCU EDİLDİ

Burnuna dikiş atılan Enerji Bakanı, taburcu edildi. Erciyes Üniversiteleri Hastahaneleri Başhekimi Muammer Güven, ''Kanaması kontrol altına alınan Bakan'ın burnuna tampon verildi. Özel bir müdahale gerekmediği kanaati ile taburcu edildi. Gözü ile ilgili bir problem yok'' dedi.

Başbakan Erdoğan konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanı'ndan bilgi aldı.

 

 
 
 

 

(sürecek)

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?