Engelliler için resim yarışması

Gazi Üniversitesi, engellilerin katılabileceği 'Yapabilirim' başlıklı resim yarışması düzenliyor.

Engelliler için resim yarışması


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ve Gazi Üniversitesi Engellilerin katılabileceği, Görsel Sanatlar Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin desteği ile engelli bireylerin yapabilirliklerini göstermek ve toplumsal varlıklarına ilişkin vurgu yapmak amacıyla  “Yapabilirim” adlı resim yarışması düzenliyor.

Yarışmayla; Türkiye’deki engelli bireylerin yaşama dair umut taşımalarının sağlanmasında, yaşamda var olduklarının gösterilmesinde, toplumsal katılımlarının gerçekleşmesinde ve en önemlisi “YAPABİLİRİM” duygusunu yaşamalarında katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Düzenlenen bu yarışma ve katılan eserlerin sergilenmesi ile toplumun engelli bireylere yönelik olumsuz ön yargılarının değişmesinde, onların da bu toplumun bir parçası olduklarını anlamalarında ve bulundukları güç koşullara rağmen yaşama tutunmada ne kadar başarılı olabileceklerini göstermede, toplumsal yapıya katkı sağlaması hedefleniyor.

Yarışma için son katılım tarihi 1 Kasım 2010. Birleşmiş Milletler Teşkilatının “Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan ettiği 3 Aralık 2010 tarihinde ise dereceye girenlere ödül verilerek seçilen eserler sergilenmesi planlanıyor.
Yarışmayla ilgili detaylar ve şartname için www.genclikkaravani.eu ve www.gsf.gazi.edu.tr adresinden detaylı bilgiye ulaşılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2010, 00:25
banner53
YORUM EKLE

banner39