banner39

Erbakan ve Erdoğan cenazede - foto

Başbakan Erdoğan ve Necmettin Erbakan eski bakan Mehmet Altınsoy'un cenazesinde buluştular. Arınç da Erbakan'ın elini öptü.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Erbakan ve Erdoğan cenazede - foto

Beyin kanaması sonucu vefat eden eski bakanlardan ve Ankara’nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Altınsoy'un cenaze töreni, farklı partilerdeki siyasetçileri aynı ortamda buluşturdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan Necmettin Erbakan ile el sıkıştı. TBMM Başkanı Bülent Arınç da Erbakan'ın elini öptü.

Bakanlar Kurulu'na ara

Altınsoy'un cenaze namazı, öğle namazının ardından Kocatepe Camii'nde kılındı. Cenaze törenine Arınç ve Erdoğan'ın yanı sıra, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Hürparti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, Erbakan ile siyasi parti yöneticileri katıldı. Çok sayıda kabine üyesinin de geldiği cenaze töreni nedeniyle Bakanlar Kurulu toplantısına bir süre ara verildi.

Ayağa kalktı

Yürümekte zorluk çeken Erbakan, cenaze namazını portatif sandalyeye oturarak bekledi. Erdoğan, öğle namazını kıldıktan sonra cenazenin bulunduğu bölüme geçti. Erbakan, burada karşılaştığı Erdoğan'ın, 'Kalkmayın hocam...' sözüne rağmen el sıkışırken zorlukla ayağa kalktı. AKP'nin kurulmasının ardından Erbakan'la sosyal ortamlarda bile yan yana olmamaya özen gösteren Erdoğan, cenaze töreninden ayrılırken de Erbakan'ın elini sıktı.Arınç da tören alanına gelişinde, sandalyede oturan Erbakan'ın elini öptü. Protokolle bilikte saf tutan Erbakan, ayakta durmakta zorlandığı için namazını da oturarak kıldı.banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?