banner39

Erbakan yeniden siyasette: Yarın İran'a gidiyor

Siyasi yasağı geçtiğimiz günlerde kalkan Necmettin Erbakan, SP Genel Merkezi'nde aktif siyasetin ilk işaretlerini verdi.

Arşiv 10.04.2009, 14:54 10.04.2009, 18:46
Erbakan yeniden siyasette: Yarın İran'a gidiyor

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siyasi yasağı kalktıktan sonra Necmettin Erbakan bugün ilk kez Saadet Partisi genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi ve görüşlerini açıkladı. İşte Erbakan'ın konuşmasından satır başları...

5237 saylı kanuna göre: Bir kişi herhangi bir cezaya makkum olduğu takdir, seçilmekten yoksun bırakılabilir. Seçme ve seçilme haklarından da mahrum bırakılabilir. Ancak bu ceza bittiği zaman yasak da kalkar.

Tam 11 yıl sonra tekrar normal bir vatandaş olma hakkına kavuşmuş oluyorum.

Dış güçler bizim çalışmalarımızı engellemek için ellerinden geleni yapmıştır. Biz Allah'ın yardımıyla insanlığımızın ve Türkiye'mizin hizmeti için elimizden geleni yapma düşüncesindeyiz.

Dış güçler sizden daha çok merak ediyor. Şimdi ne olacak diyorlar? Yaşanabilir bir Türkiye ve yeni bir dünya için bu zamana kadar nasıl çalışıldıysa bundan sonra da daha da büyük gayretle çalışacağız.

Bu çalışma nasıl yapılacaktır. Bunun için 29 Mart seçimlerine göz etmek gerekiyor.

29 Mart seçimlerinden en fazla oy kazanan parti Saadet Partisi'dir. Bu rakamlar bize çok büyük manalar ifade etmektedir.

Saadet Partisi bu seçimlerde büyük bir başarı göstererek belediye sayısında büyük artış göstermiştir. Urfa ili ile birçok ilçe ve belde belediyelerini kazanmıştır.

29 Martta SP'nin oy sayısı oy 2 milyon 61'e çıkmıştır. Seçmen sayısı yüzde 14 artarken Saadet Partisi'nin oy oranı yüzde 200'den fazla artmıştır.

2004'de hiç belediye kazanamayan Saadet Partisi 29 Mart seçimlerinde Şanlıurfa ilini kazanmıştır. 2004'de aldığı 12 ilçeyi 29 Martta 26'ya çıkarmıştır. Bu şekilde Saadet Partisi genel seçimler için halkımızdan işareti almıştır.

Önümüzdeki seçimlerde büyük bir oy patlaması yaparak iktidara geleceğiz Allah'ın izniyle.

Çeşitli mekanizmalar kullanıyorlar. Milleti kendi başına bırakmıyorlar. Dış güçler halkı alet ediyor. Siz seçtiniz diyor. Partilerin birine para veriyorsun, ötekine vermiyorsun. Başka parti yokmuş gibi gösteriyorsunuz. Bu şartlar altında millet serbest mi sanıyorsunuz. Milletin gerçekleri öğreneceği vakit gelmiştir.

 

Önümüzdeki dönemde Milli Görüş'ün iktidarı için teşkilatlanma çalışmaları yaparken öbür taraftan milletimizi uyandırma çalışması yapacağız. Milletimizi uyaracağız. Yeni bir dünya kurulması çalışmalarımızı da bütün gücümüzle yürüteceğiz.

 

İktidar oluyorsunuz, hizmetler yapıyorsunuz ama entrikalarla indiriliyorsunuz. Yeniden iktadara gelirseniz aynı oyunlara karşı tedbiriniz nedir. 40 yıllık tecrübe ile geliyoruz. Artık bizi etkileyemeyeceklir.  Dış güçler bir daha bu oyunları yapamayacak şekilde yeni bir dünya kurulacak. Biz sadece partilere karşı iktidar olmuş değiliz. Dünyayı eline geçirmeye çalışan zihniyete karşı yeni bir dünya için çabalıyoruz. Biz öteki partilere benzemeyiz.

 

Sadece en fazla oyu almamız yetmiyor. Milletimizin aldatılmasını engellemek de bizim görevimiz. Bulunduğumuz noktada yumuşak karın mı olacağız yoksa... üçüncü şahlanış hamlemizde yerimi alacağız.

 

 Şimdi ne olacak:

Yeni bir dünya kurulacak, yaşanabilir bir Türkiye kurulacak.

Sıfatınız ne olacak derseniz, "Kapıda yazılan levhanın kıymeti yoktur. temennimiz duamız budur. Türkiye ve insanlığın kurtuluşu buna bağlıdır. İnanıyorsanız zafer sizindir.

 

RASMUSSEN'İN GENEL SEKRETER SEÇİLMESİ

Sovyetler ortadan kalktığına göre yeni bir düşman olmalı. O da İslam'dır, ve Haçlı seferini başlattı 20. yüzyılda.

NATO Bosna Hersek'te müslümanlar hakim olmasın diye çalışmıştı

 Bunlar olurken Rasmussen genel sekreter oldu

 Rasmussen üzerinde konuşmaya gerek yok

 

 İnsan hiç değilse bu 5 hususta söz verdiyse önce sözlerini yerine getirsin sonra yapalım demek gerekir

 

 Bu çocukluğu yaptılar, o da sözlerini yerine getirmeyecek.

 

 Milli Görüşün önüne durulmaz. Milli görüş haktır, işbirlikçiler batıldır

 

Milli görüş bu milletin kendisidir. Onlar taklitçidir.

 

SORULAR

- Aktif siyasete döndüğünüzü söyleyebilir miyiz? 

 

Numan Bey  İstanbul'da. Şu anda bizi takip ediyor. Canla başla çalışmaları yürütüyor. Biz aktif siyaset diye bir şeyi kabul etmiyoruz. Bunları ibadet aşkıyla yapıyoruz. Elbette aktif olacağız. Efendim siyasete girdim çıktım diyemeyiz. Bu bizim inancımızın gereği.

 

- Liderlik iddianız var mı?

 

Başka kanunlar vasıtasıyla siyasi haklara bir kısıtlama getirilmiş ise bu hakların hepsi iade edilir. Bundan önceki yasaklar kalkmıştır. Dolayısıyla hiç bir siyasi yasak yoktur. Her türlü siyasi haklar iade edilmiştir. Biz davanın neferiyiz. Kapının önüne ne yazarsanız yazın.

 

 Türkiye'de demokrasi geriye mi gitti?

 

 

Önceki dönemde siyasi parti liderleri bir araya gelir televizyonlarda toplantılar yapıyor ve mağduriyetleri dile getiriyorlardı. Bu toplantılar rahatsız ediyordu. Trafolar patlıyordu. Biz Lice'de halkı nasıl karın üzerine yatırırsınız dediğimizde, valiye telefon açıyorlardı. Ama halk ne olduğunu biliyordu. Köy boşaltılıyordu, niye boşalttınız diyorduk, çığ tehlikesi nedeniyle diyorlardı. Ama en yakın dağ 30 kilometre mesafede. Milli Görüş bu milletin kendisidir.

 

 

Numan Kurtulmuş'un liderlik profilini nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

"Allah selamet versir canıyla kanıyla çalışan bir parti. Saadet Partisi'ne oy veren herkes aynı şekilde bu davaya gönül vermiştir. Numan Bey de dahil.

 

 Obama'nın ziyaretini nasıl gördünüz?

 

Obama'nın ziyareti rahatsız ediciydi. Söylediği sözlere baktığınız zaman... Emperyalizmin gölgesinde bir ülke Amerika. Onların da hakkını biz vereceğiz. Amerikalıların da hakkını biz verceğiz. Bunun için bir an evvel ecdadımızın mücadelesini verdiği bir dünya düzenini kurmak zorundayız.

 

Erbakan basın toplantısının sonunda yarın İran'a gideceğini; Ahmedinejad ve Hamaney'le görüşeceğini bildirdi.

 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?