Erciyes Ünivesitesi'nden İsrail'e kınama

İsaril kanlı gemi saldırısıyla, PKK'nın İskenderun'daki saldırısı Erciyes Üniversitesi tarafından sert bir dile kınandı.

Erciyes Ünivesitesi'nden İsrail'e kınama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Erciyes Üniversitesi'nden İskenderun'daki PKK saldırısı ve İsrail'in kanlı baskınına karşı sert bir bildiri yayımlandı.

Erciyes Üniversitesi Senatosu, önceki gün yaptığı toplantıdan, İskenderun saldırısı ile İsrail saldırısı şiddetle kınama kararı aldı. Senato yayınladığı deklarasyonla her iki saldırıyı sert bir dille kınadı.

Bildiride, İsrail'in saldırıları sonucu hayatını kaybedenlerden birinin üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ahmet Doğan’ın oğlu Furkan Doğan olduğu belirtildi.

Üniversite Senatosu'dan yapılan açıklama şöyled denildi: "31 Mayıs 2010 tarihinde İskenderun İlçesi Deniz Üs Komutanlığı’na bağlı İkmal Birliği’ne yapılan hain terör saldırısı sırasında kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup 6 “Mehmetçiğimiz” şehit olmuştur. Diğer yandan aynı gün, ambargo altındaki Filistin halkına ulaştırılmak üzere gıda-ilaç-inşaat ve giyim malzemesi taşıyan, tamamen insancıl ve barışçıl amaçlarla Gazze’ye hareket eden gemilere, açık denizlerde-uluslararası sularda- İsrail Askeri Kuvvetleri tarafından, tamamen insanlık dışı ve uluslararası hukuka aykırı olarak haince bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Hain saldırı sırasında, üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ahmet Doğan’ın oğlu Furkan Doğan’ın da aralarında bulunduğu barış gönüllüsü 9 vatandaşımız şehit olmuştur.Erciyes Üniversitesi Senatosu olarak, hukuki ve insani değerlere aykırı bu saldırıları şiddetle kınıyor, saldırılarda yaşamını yitiren şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınları ile milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2010, 12:14
banner53
YORUM EKLE

banner39