banner39

Erdoğan: 1 ay da sürse yola devam

Başbakan Erdoğan, Anayasa teklifinin TBMM'de görüşmelerin, bir ay da sürse devam ettireceklerini belirtti.

Arşiv 20.04.2010, 00:49 23.04.2010, 15:50
Erdoğan: 1 ay da sürse yola devam


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda görüşmelerini, bir ay da sürse devam ettireceklerini belirterek, ''Engellemelere ne kadar devam ederseniz edin, gece yarılarına kadar devam etsen, yarın sabaha kadar devam etsen, bu devam edecek. Biz artık bu yola çıktık, bunu bitireceğiz'' dedi.

Başbakan Erdoğan, TBMM'den ayrılırken, bir gazetecinin, Anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerine henüz başlanamadığını ve muhalefetin engelleme yaptığını belirtmesi üzerine, şöyle konuştu:

''Bu, muhalefetin tanımıdır. Bizdeki muhalefetin tanımı bu. Yapılanları görüyorsunuz. Sadece bir engelleme anlayışıdır. Sürekli olarak bütün yasal düzenlemeler yapılırken, hangi mantık ve anlayışla hareket ettiyseler bugün de bütün meseleleri bağcıyı dövmek, üzüm yemek diye bir dertleri yok.

Bu ülkede yeni bir sürece gidelim, gerçek manada söyleyeceğimizi söyleyelim. Desteklemiyorsan desteklemezsin. Ama destekleyenlerin de önünü kapama. Er veya geç, bu, bir ay da sürse, bu süreci devam ettireceğiz.

Engellemelere ne kadar devam ederseniz edin, gece yarılarına kadar devam etsen, yarın sabaha kadar devam etsen, bu devam edecek. Biz artık bu yola çıktık, bunu bitireceğiz.''

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?