banner15

Erdoğan açılımın hedefini anlattı

Başbakan Erdoğan, "Demokratik açılımın hedefi, 70 milyon vatan evladının birbirini sevmesi" dedi.

Erdoğan açılımın hedefini anlattı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratik açılımın hedefinin 70 milyon vatan evladının birbirini sevmesi olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, Trabzon ve Rize gezisinin son programında Rize'nin Çayeli ilçesinde topla açılış törenine katıldı.

Burada halka hitap eden Erdoğan, yola çıkarken bölgesel, etnik ve dinsel milliyetçilik yapmayacaklarını vaat ettikleri 3 kırmızı çizgileri olduğunu yineledi.

İktidarları döneminde Doğu ve Güneydoğu'ya 13, 5 katrilyonluk yatırım yaptıklarına işaret eden Erdoğan, hiçbir dönemde bu kadar yatırım yapılmadığına dikkat çekti.

Kendi değerlerinde para, pul için insan sevmenin olmadığını hatırlatan Erdoğan, İçişleri Bakanı koordinatörlüğünde yürütülen demokratik açılım sürecinde hedefin, 70 milyon vatan evladının birbirini sevmesi olduğuna vurgu yaptı.

Bu sırada AK Partili gençlerin 'Lazı, Kürdü, Çerkezi, kucakladık herkesi' tezahüratı üzerine Erdoğan, " Bu mesele bu kadar işte. Bizim uşaklar bu işi biliyor." dedi.

Demokratik açılım konusundaki tutumlarından dolayı MHP lideri Devlet Bahçeli ile CHP lideri Deniz Baykal'ı eleştiren Erdoğan, "Türkiye'nin kaybedecek tek bir saniyesi yok. Artık anaların gözyaşı dinmeli. Yıllar yılı bu ülkenin enerjisini yapay gerginliklerle, sanal gündemlerle heba ettiler. Şimdi de demokratik açlım sürecine daha, bizim ne teklif edeceğimiz bilmeden muhalefet partileri red cevabı verdi. Sayın Bahçeli, daha önce söyledim, yine söylüyorum; Senin, AK Parti'nin ve benim milliyetçiliğimi tartacak ne bir sıfatın, ne bir kariyerin, ne de bir kimliğin var. Kimse sana bu yetkiyi vermez. Biz bu ülkenin 81 ilinde varız. MHP ve CHP, siz neredesiniz? Anlayabilmiş değilim." ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından Ahmet Hamdi-Nurzan İshakoğlu Anadolu Liseli, Çayeli afet konutları, bulvar düzenlemesi ile Güneysu afet konutlarının açılışını gerçekleştirdi.

Erdoğan, son olarak afetzedelere anahtarlarını teslim etti.

Kaynak: CİHAN

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 07:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35