banner39

Erdoğan-Arınç zirvesi sona erdi

Başbakan Erdoğan ile TBMM Başkanı Bülent Arınç'la gerçekleşen buluşması sona ererken görüşme sonrası açıklama yapan Erdoğan: ''bizim uzlaşma noktasında herhangi bir sıkıntımız söz konusu değil'' dedi.

Arşiv 23.04.2007, 19:39 23.04.2007, 19:51
Erdoğan-Arınç zirvesi sona erdi

Başbakan Erdoğan ile TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın akşam saatlerinde gerçekleşen buluşması sona erdi. Başbakan görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç ile bir araya geldi. Arınç'ın makamında gerçekleşen görüşme, saat 17.30'da başladı

ÖNCE TOBB BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Arınç ile görüşmeden bir süre önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu kabul etti.

Başbakan Erdoğan'ın TBMM'deki makamında gerçekleşen görüşme yaklaşık 20 dakika sürdü. Görüşmeyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

GÖRÜŞME SONUÇLANDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı adayı konusunda, ''Sayın Meclis Başkanımız ile bizim uzlaşma noktasında herhangi bir sıkıntımız söz konusu değil'' dedi. Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç ile yaptığı görüşmenin ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Arınç ile yaptığı görüşmede, ''cumhurbaşkanlığı konusunda bir uzlaşma olup olmadığı'' sorusu üzerine, Erdoğan, ''Sayın Meclis Başkanımız ile bizim uzlaşma noktasında herhangi bir sıkıntımız söz konusu değil. Böyle bir şey zaten söz konusu değil'' dedi

TBMM'de 17.30'da bir araya gelen Erdoğan ve Arınç görüşmesi yaklaşık bir saat 7 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Erdoğan, kısa bir açıklama yaptı.

DANIŞMA KURULU YARIN TOPLANIYOR

Başbakan Erdoğan, "Sayın Meclis başkanıyla görüştük uzlaşma konusunda bir sıkıntı yok. Uzlaşma noktasında herhangi bir sıkıntımız yok" dedi.

Seçim takvimi ile ilgili bilgi veren Erdoğan, "Yarın 10.30'da Danışma Kurulu toplanacak. Bu toplantıyla da süreç, sayın Meclis Başkanı ve grup başkanvekili arkadaşlarımızın vekaletiyle gerçekleşecek. Ben de bu süreçle ilgili görüş alışverişinde bulundum" diye konuştu.

İSİM DEĞİL İSİMLER ÜZERİNDE OLDU

Erdoğan, tek isim üzerinde değil, isimler üzerinde görüş alış verişi yaptıklarını belirterek, "İsim konusunda bir değerlendirmemiz olmadı. İsimler konusunda konuşmadık. Ancak, bazı isimler üzerinde değerlendirmeler yaptık" şeklinde konuştu.

KAFAMIZDAKİ İSİM NET

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kafalarındaki ismin net olduğunu ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Kafamızdaki isim net. Grubumdaki arkadaşlarımın tek tek düşüncesini aldım örgütümüzün 30 bine yakın anket formu yapmak suretiyle il başkanlarımızın, kadın kolları başkanlarımızın, gençlik kollarımızın görüşlerini aldım. Sivil toplum örgütleriyle görüştüm. Zannediyorum ki bundan önce 10 cumhurbaşkanıyla ilgili bu kadar geniş detaylı görüşme olmamıştır. İlk defa bu kadar geniş çaplı değerlendirmeler oldu. Bu çalışmaların sonunda arkadaşlarımla MKYK'da görüştüm. Yarın yapılacak grup toplantısından bir gün sonra toplantıda milletvekili arkadaşlarımla birlikte müşterek bir karar vereceğiz.

Müşterek bir aday ortaya çıkacak. Bu da herkesin uzlaştığı bir isim olacak. Bir milletvekili arkadaşımız zaten aday oldu. Biz beklerdik ki muhalefet de bir aday çıkarsın. Aday konusunda bir sıkıntımız yok. Ülkemizin gerçeklerini düşünerek öyle davrandık. Faydalı olacağına inanıyorum." (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?