Erdoğan, Atina'da B.Trakyalılarla biraraya geldi

Başbakan Erdoğan Müslüman Türk cemaat liderleriyle görüştü.

Erdoğan, Atina'da B.Trakyalılarla biraraya geldi

 

Okan Haksever/ Dünya Bülteni- Atina

Yunanistan'a tarihi bir ziyarette bulunan Başbakan Erdoğan burada yaşayan Müslüman Türkleri de unutmadı. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan temaslarının ikinci gününde Batı Trakya Türklerini temsilen milletvekilleri ve Müslümanları temsilen müftülerle bir araya geldi. 

Atina temaslarının ikinci gününde Yunanistan'ın önde gelen editörleriyle kahvaltıda bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra, Türk ve Müslüman toplumu temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya Batı Trakya Türklerini temsilen İskeçe milletvekili Çetin Mandacı ve Gümülcine milletvekili Ali Hacıosmanoğlu, İskeçe müftüsü Ahmet Mete ve Gümülcine müftüsü İbrahim Şerif katıldı. 

Görüşmeye ayrıca çok sayıda bakan katıldı. Görüşmede ayrıca İskeçe Türk Gençler Birliği Başkanı ile Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu hazır bulundu. Erdoğan görüşmede bölgedeki Müslüman Türk azınlığın durumuyla temsilcilerden bilgi aldı.

Görüşmeye, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Devlet Bakanı ve ABBaşmüzakerecisi Egemen Bağış, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 15:19
banner53
YORUM EKLE

banner39