Erdoğan Azerbaycan'da: Bir ailenin fertleriyiz

Başbakan Erdoğan Azerbaycan'da yaptığı konuşmada, "Aynı millet, iki devletiz. Biz bir ailenin fertleriyiz" dedi.

Erdoğan Azerbaycan'da: Bir ailenin fertleriyiz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ve Azerbaycan'ın iki ayrılmaz kardeş olduğunu belirterek, "Bizler ailenin birer fertleriyiz. Merhum Aliyev'in ifade ettiği gibi 'tek millet, iki devlet'. Bu tabii lafta değil uygulamada da kendisini gösteriyor, gösterecek. Bizler birbirimize güç katmak suretiyle geleceği hazırlayan iki ülkeyiz" dedi. 

Erdoğan, Zagulba Sarayı'nda Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından iki lider açıklamalarda bulundu. 

Başbakan Erdoğan, görüşmede, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkileri, bölgesel konuları ve uluslararası gelişmeleri değerlendirme fırsatı bulduklarını belirterek, şunları kaydetti: 
"Türkiye ve Azerbaycan iki ayrılmaz kardeş. Bizler ailenin birer fertleriyiz. Ulu Önder merhum Aliyev'in ifade ettiği gibi 'tek millet, iki devlet'. Bu tabii lafta değil uygulamada da kendisini gösteriyor, gösterecek. Bizler birbirimize güç katmak suretiyle geleceği hazırlayan iki ülkeyiz. İnanıyorum ki bu gayretlerimiz, çalışmalarımız meyvesini her alanda veriyor.

Azerbaycan'a her gelişimde daha çok gelişmiş, inkişâf etmiş görmenin mutluluğu içerisindeyim. Bu bizleri sevindiriyor. Azerbaycan'ın zenginliği, gelişmişliği bizim zenginliğimizdir. İnanıyorum ki bizim zenginliğimiz de aynı şekilde Azerbaycan'ın zenginliğidir. İçerideki huzurumuz aynı şekilde birbirimizin huzurudur." 
Erdoğan, bir arada olmanın gururunu yaşadığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2010, 15:54
banner53
YORUM EKLE

banner39