Erdoğan, Bahçeli'yi bu kez memleketinden vurdu

Bahçeli'nin memleketinde konuşan Erdoğan "sizlerle dertleşmeye gedim, Bizi kirli tezgahlara çekmeye çalışıyorlar" dedi.

  Erdoğan, Bahçeli'yi bu kez memleketinden vurdu

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'de bir dizi açılış yaptıktan sonra halka seslendi. Erdoğan konuşmasında muhalefet partilerine yüklendi.

Başbakan Erdoğan, Bahçeli'nin evinden yaptığı konuşmada sert eleştirilerde bulundu.

"Ben buraya biraz da sizlerle dertleşmeye geldim" diye konuşmaya başlayan Başbakan Erdoğan şunları söyledi: "Biz iş üretiyoruz. Hizmer üretiyoruz. Ben buraya biraz da sizlerle dertleşmeye geldim. Biz yetkimizi sizden aldık. Yegane şikayet merciimiz sizsiniz. 7 yıl bizi engellemek isteyen karalayanlar var. Çetelerle üzerimize geldiler her türlü yola başvurdular. Kirli planlarla üzerimize geldiler. Bizi kirli tezgahlara çekmeye çalışıyorlar. Bizim ailemize laf söylemeleri izana sığar mı? 3 yıl dayanamadılar. Kaçıp gittiler. Faiz 7 binlere çıktı. Merkezi bir gecede bıoşalttılar. Bunların faturasını kimler ödedi. ben parti yönetimelri ile partiye detek vereleri ayrı tutuyor ve tüm vatandaşların düştükleri bu durumları gözlemlerini yapmalarını istiyorum. Hizmette yarışamayanlar taşlamakta birleşiyor.Ülke olarak iyi bir yere geleceksek her bir vatan evladının katkısı ile olacaktır."

Erdoğan konuşmasında "Biz bu yola çıktık çıkalı istismara dayalı tahrik siyaseti izliyor. her gün asılsız ithamla çıkıyor. Milletin zihnini bulandırmaya çalışıyorlar." diye konuştuktan sonra "Türkiye terörle mücadeleden asla vazgeçmeyecektir. TC olarak illegal yapılanmaları muhatap almadık. Bölünme ihanet hiyanet gibi ithamlar milli bir projesine çamöur atmaya dönük ifadelerdir. Biz milletimize bu bedelleri ödetmek istemiyoruz. Türkiye bu tür sorunlarla enerjisini heba edemez. Türkiye içine çekilen bir ülke haline gelemez dünyaya sırtını dönemez." dedi. 

Ankara'da üretilen tahrik siyasetinin ardında olmayacaklarını ifade eden Erdoğan "Bizim çok işimiz var. Bundan sonra aynı şekilde işimize bakacağız. Onların seviyesine inmeyeceğiz. Kimin hizmet kimin gerilim ürettiğini milletim iyi görüyor. Biz size milletimize aşığız ve durmak yok yola devam diyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 15:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35