banner39

Erdoğan Başbuğ ile görüştü

Ergenekon operasyonlarının ardından sürpriz buluşma yaşandı.

Arşiv 08.01.2009, 14:33 08.01.2009, 18:27
Erdoğan Başbuğ ile görüştüErgenekon operasyonlarının ardından sürpriz buluşma. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile bir görüşme yaptı.

Başbakanlık Resmi Konutu'na gelen Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Bu sürpriz buluşma, Erdoğan'ın günlük programında yer almıyordu...

Dün yapılan Ergenekon operasyonlarında bazı eski kuvvet komutanları ve muvazzaf subayların gözaltına alınmasından sonra, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ kuvvet komutanları ile gece yarısına kadar süren bir toplantı yapmıştı. Bazı kaynaklar bu toplantının Ergenekon operasyonlarından duyulan rahatsızlıkla ilgili olduğunu aktarırken, bazı kaynaklara göre ise bu toplantıda, Gazze'ye gönderilmesi muhtemel Türk askeri konuşuldu.

Bu arada Başbuğ ile Erdoğan görüşmesi öncesinde MİT müsteşarı Emre Taner de Başbakanlığa gelerek Başbakan ile yarım saat süren bir görüşme gerçekleştirdi

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Resim Konut'ta Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile bir görüşme yaptığı, görüşme talebinin Genelkurmay Başkanı'ndan geldiği belirtilerek, görüşmede, gündemdeki son gelişmelerin değerlendirildiği kaydedildi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?