Erdoğan: Baykal'ın açıklamaları ahlaksız bir iftiradır

Başbakan CHP lideri Baykal'ın iktidarı suçlayarak istifasına sert sözlerle karşı çıktı.

Erdoğan: Baykal'ın açıklamaları ahlaksız bir iftiradır

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan CHP lideri Baykal'ın istifa açıklamasında hükümeti hedef alarak kendisine düzenlenen komploda  hükümeti ima etmesine sert çıktı.

Erdoğan, Conrad Otel'de CHP Genel Başkanlığından istifa eden Deniz Baykal'ın açıklamalarını değerlendirdi.

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Ana muhalefet Lideri'nin bugün yaptığı açıklamalar en az yaşananlar kadar düzeysiz ve çirkindir. Siyasal karalamaya dönüktür. Bütün bu yaşananların sorumluluğunu siyasi iktidara yüklemeye çalışmak ahlaksız bir iftiradır, büyük bir hezeyandır. Ümit ediyorum ki bu mesnetsiz suçlamalar içine düşen ve içine düştüğü bu ruh halinin, yaşanan travmanın doğurduğu istemsiz bir reaksiyon kısa bir zamanda sona erer. CHP yöneticilerinin çarpıtma ve gündem değiştirme taktikleri de yaşanan olayın vehametini gölgelemeye yetmeyecektir.''

Erdoğan, ''Böyle bir gizli çekimin yapılması, çirkin görüntülerin internet marifetiyle kullanılması, bizim ilkesel olarak insani olarak ve hukuki olarak kabul edeceğimiz, tahammül edeceğimiz bir durum değildir'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Gerçekten hayretler içerisindeyiz. Olayı öğrendiğimiz günden bugüne gelene yaşananları hayretler içerisinde izliyoruz. Anayasa paketiyle ilgili Meclis Genel Kurulu'nda görüşmeler sürerken arkadaşlarım meseleden bahsettiler. Ben kendim izlemedim.

Olayı duyduğum andan itibaren gereken talimatı verdim. Görüntülerin yayılmasını engelledik.

Böyle bir gizli çekimin yapılması, böyle bir görüntünün internet marifetiyle kullanılması kabul edeceğimiz bir durum değildir. Çünkü biz ilkesel tutumumuz doğrultusunda bir çirkinliğin şuyu vukuundan beter olduğu anlayışındayız.

Tüm bunlara rağmen anamuhalefet liderinin bugün yaptığı açıklamalar yaşananalara kadara çirkindir. İktidarı suçlamak bunu siyasi iktidara yüklemek hezeyandır.

Bunun uydurma olmasını temenni ettik inşaallah yalandır dedik. Anamuhalefet liderinin bu yalanlamayı yapamaması üzüntümüzü daha da katlamıştır. Sayın Baykal serinkanlılığını yitirmiştir. Ana muhalefet liderinin açıklamaları düzeysiz ve çirkindir. İçine düştüğü travma bir hezeyanının ürünüdür.

CHP lideri kendi kabahatini bizim üzerimizden aşmaya çalışmamalıdır. Partimizi hiç kimse çirkin iftiralara ortak edemez. Yaşananlar milletimiz değerlendirecektir.'' 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 07:57
banner53
YORUM EKLE

banner39