banner39

Erdoğan: Bedel ödemeye hazırız!

Başbakan Erdoğan, Hakkari'de 8 askeri katleden PKK'ya yönelik sert açıklamalarda bulundu.

Arşiv 19.06.2010, 14:10 19.06.2010, 15:12
Erdoğan: Bedel ödemeye hazırız!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’de PKK'nın saldırısı sonucu 8 askerin hayatını kaybetmesi, 14 askerin de yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’a başsağlığı telgrafı gönderdi. Başbakan Erdoğan’ın telgrafta şunları söyledi:

“Hakkâri’de terör örgütünün saldırısı sonucu 8 askerimizin şehit olması, 14 askerimizin de yaralanmasından büyük üzüntü duydum.

Her devletin olduğu kadar, Türkiye Cumhuriyeti devletinin de birlik ve bütünlüğünü koruma hakkı bulunmaktadır. Devletimiz bu hakkını kullanmada hiçbir tereddüde mahal vermeksizin, terörle mücadeledeki kararlılığını sonuna kadar sürdürecektir.

Bu tür hain saldırılar mücadeledeki kararlılığımızı asla etkilemeyecektir.

Hangi güçler adına taşeronluk yaptığı aziz milletimiz tarafından yakından bilinen terör örgütü yok edilinceye karar mücadelemiz devam edecektir. Devletimiz, kahraman şehit ve gazilerimizin eşsiz fedakârlıkları, milletimizin sağduyusu ile birlik ve beraberliğine, ülkemizin istikrarına kasteden bölücü fitnenin mutlaka üstesinden gelecektir. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu fitneyi bertaraf edecek kudret ve iradeye sahibiz. Bu çerçevede her türle bedeli ödemeye de hazırız.

Acımız ne kadar büyük olursa olsun; soğukkanlılığımızı kaybetmeden, kardeşlik hukukumuza halel getirmeden, aziz milletimiz ve kahraman güvenlik güçlerimizle beraber mutlaka neticeye ulaşacağız. Milletimizin vatan sevgisinin ölümsüz örnekleri olan kahraman şehitlerimizin eşsiz fedakârlıkları ve aziz hatıraları hiçbir zaman unutulmayacaktır. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelerine, milletimize ve şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına başsağlığı dilerim"


 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?