banner39

Erdoğan: Beklenenin üzerinde oy aldık

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak, meclisin saglıklı işlemesine yardımcı olanalara teşekkür ederek, seçime katılmayanların ise seçmeninden duyacağı şeyler var dedi.

Arşiv 27.04.2007, 18:35 27.04.2007, 19:28
Erdoğan: Beklenenin üzerinde oy aldık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Parlamentoda bütün engellemelere rağmen, ortaya yüreğini koyan, parlamentonun sağlıklı islemesine gayret gösterenlere teşekkür ediyoruz. Katılmayanlarında halka söyleyecek sözleri vardır. Beklediğimizin üzerinde oy aldık” dedi.

Genel Kurul salonundan çıkarken, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, ikinci turda 367'yi bulacaklarını umduklarını söyledi. Erdoğan şöyle devam etti:

“Beklediğimizin üzerinde bir oy aldık. Parlamentoda bütün engellemelere rağmen ortaya yüreklerini koyanlara işleyişin sağlıklı bir şekilde gitmesine katkıda bulunanlara teşekkür ederim. Katılmayanların da halka söyleyecek sözleri olacaktır. Bunun yeri de sandık olacaktır.”

Meclis Başkanı Bülent Arınç da çıkışta, “Oy kullananlar belli. Kürsüden ayrıldım. Bir şey söylemem mümkün değil” demekle yetindi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?