banner39

Erdoğan: BM'nin daha aktif rol almasını beklerdik

BM Genel Sekreteri Ban Ki- Mun ile görüşen Erdoğan, "BM'nin daha aktif rol almasını beklerdik" dedi.

Arşiv 16.01.2009, 22:27 16.01.2009, 22:27
Erdoğan: BM'nin daha aktif rol almasını beklerdik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-Mun ile yaptığı görüşmede, "Gazze'deki sorun konusunda BM'nin daha aktif rol almasını beklerdik" dediği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban ile Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Yemekli toplantıya Dişleri Bakanı Ali Babacan da katıldı.

Alınan bilgiye göre, Erdoğan'ın toplantıda BM Genel Sekreteri Ban'a, "Gazze'deki sorun konusunda BM'nin daha aktif rol almasını beklerdik. Sivil halkın mağduriyetinin giderilmesi için Gazze'deki tüm kapıların açılması lazım. İsrail askerlerinin eş zamanlı olarak Gazze'den acilen çıkması gerekir. BM'nin atacağı her adımda Türkiye her göreve hazırdır" dediği ifade edildi.

BM Genel Sekreteri Ban da Başbakan Erdoğan'a, "Türkiye'nin Gazze'deki sorunun çözümü çabalarını yakından takip ediyoruz. Türkiye'nin tekliflerini, önerilerini önemli ve yerinde buluyoruz" dediği kaydedildi.

Ban'ın "Gazze'deki sorunun çözümü için gerçekleştirdiği turlara devam edeceğini" söylediği de öğrenildi.

Başbakan Erdoğan'ın, Ban'a, "Başdanışmanı Büyükelçi Ahmet Davutoğlu'nun Gazze'de ateşkes sağlanması için bölgede gerçekleştirdiği temaslarla ilgili" bilgi verdiği de belirtildi.

Kaynak : AA

Yorumlar (1)
sabri 14 yıl önce
zatı alileriniz felluceye atılan zehirli bombaları yollarken biz sessiz kalmamıştık...BOP için ırakı vurup lübnan'a asker yollarken de sessiz kalmadık...gazze işgali başlamadan bir hafta önce kimlerle görüştüğünü de biliyoruz...artık susss...ne olur sus...bizi derdimizle başbaşa bırak ve bari gözyaşlarımızxa karışma
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?