banner39

Erdoğan: Çetelere bu ülkede yer yok

Operasyonu değerlendiren Erdoğan, "Biz de İtalya gibi temiz yönetim, temiz toplum oluşturacağız. Çete ve mafyaya bu ülkede yer yok" dedi.

Arşiv 21.03.2008, 19:50 21.03.2008, 19:50
Erdoğan: Çetelere bu ülkede yer yok


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ve Ankara'da eşzamanlı olarak yapılan operasyonlarla genişletilen 'Ergenekon' soruşturmasını İtalya'da yapılan 'Temiz Eller' operasyonuna benzetti. "Biz neyle mücadele ettiğimizi iyi biliyoruz" diyen Başbakan Erdoğan, Türkiye'de de İtalya'daki gibi 'temiz toplum, temiz yönetim' oluşturacaklarının altını çizdi.

Başbakan Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısının basına kapalı bölümünde, Ergenekon soruşturması kapsamında Ankara ve İstanbul'da aralarında Cumhuriyet Gazetesi'nin imtiyaz sahibi İlhan Selçuk, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu'nun da bulunduğu çok sayıda ismin gözaltına alındığı operasyonları değerlendirdi.

AK Parti döneminde Türkiye'de karanlık hiçbir nokta kalmayacağının altını çizen Başbakan Erdoğan, çetelerle ve mafyalarla mücadelenin süreceğini söyledi.

Ergenekon Operasyonu'nu, İtalya'daki 'Temiz Eller' operasyonuna benzeten Başbakan Erdoğan, "İtalya'da da temiz toplum mücadelesi verildi. Orada da bunlar yaşandı. Biz de temiz yönetim, temiz toplum oluşturacağız. Biz ne ile mücadele ettiğimizi biliyoruz. Çeteler, mafyalar artık bu ülkede yok olacak. Çeteler ve mafyalara karşı mücadelede kararlılığımız kesin" değerlendirmesini yaptı.

 

Yorumlar (1)
TEZGAHLAR 15 yıl önce
Her zamanki ayak oyunları. a planı-seçimde yen, yenemezsen b planı-orduyu kışkırt, yine olmazsa c planı-başörtüsünü bahane et partiyi kapattır, o da olmazsa dur bakalım sırada ne var. Bunlar milleti enayi sanıyor. Bu muhalefetin bitişidir. Milli iradenin hiçe sayıldığı halkın oylarının yok sayıldığı, üniversite hocalarının yasakları savunduğu bir ülke istiyor muhalefet. rezillikleri ayyuka çıkmış, iktidar partisini kapattıracaklar akılları sıra. AKP giderse çıkarcı dalkavuklar devletten kapacakları rantın rüyalarını görüyor. Ulan yetimin hakkını size yedirmeyeceğiz. AKP'den başka partiye oy verirsem namerdim. Benim için muhalefet öldü.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?