banner15

Erdoğan Danıştay- Ergenekon bağlantısını açıkladı

Başbakan Tayyip Erdoğan, Danıştay saldırısı ile Ergenekon bağlantısı hakkında ilk kez kapsamlı konuştu.

Erdoğan Danıştay- Ergenekon bağlantısını açıkladı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan, Ergenekon soruşturmasında bütün delilerin Danıştay saldırısına çıktığını belirterek, "ama yargı nedense bu bağlantıyı kurmaktan kaçınıyor" dediği öne sürüldü.

Milliyet Gazetesi yazarlarından Derya Sazak, bugün köşesinde ilginç bir iddiaya yer verdi. Sazak, Erdoğan'ın Ergenekon ve Danıştay saldırısı hakkında, sendikacılara açıklamalarda bulunduğunu belirtti.

Derya Sazak yazısında, sendikacılarla görüşmesinde, Başbakan Erdoğan 'Ergenekon'da bütün deliller ve kanıtlar, Danıştay suikastına çıkıyor. Bütün bilgileri gönderdik ama nedense yargı bu bağlantıyı kurmaktan kaçındı' dediğini öne sürdü.

Sazak, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'yle yaptığı konuşmaya yer verdiği köşesinde, hükümet ve Başbakan hakkında şu iddialara yer veriyor:

"Sendika liderleriyle Ankara'daki görüşmesi sırasında Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu hassas süreçten, partisiyle ilgili kapatma davasından ve yargının 'Ergenekon' soruşturması ile Danıştay saldırısı arasında bağ kurmak istemeyen tutumundan söz ediyor. Toplantıda içişleri ve çalışma bakanları da bulunuyor

Erdoğan, sendikacılara, 'Ergenekon'da bütün deliller ve kanıtlar, Danıştay suikastına çıkıyor. Bütün bilgileri gönderdik ama nedense yargı bu bağlantıyı kurmaktan kaçındı' diye yakınıyor. Ergenekon yapılanması 1 Mayıs bağlamında AKP yönetimi iki şekilde etkilemiş:
1-Cumhuriyet mitinglerine benzer bir organizasyon olma ihtimali, dolayısıyla sadece iktidarın suçlanacak olması,

2-Taksim'de provokasyon yaşanması, kan dökülmesi ve 1 Mayıs 1977 benzeri bir katliamda çok sayıda insanın ölmesi halinde faturanın AKP'ye çıkacak olması.

Başbakan Erdoğan, sendikacılara AKP'nin kapatılmasıyla ilgili davadan duyduğu rahatsızlığı da anlatarak, 'Siyasete girerken her şeyi göze aldık. Onun için beyaz gömlek benzetmesini yapmıştım' diyor."Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2008, 17:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah birisi 26
Abdullah birisi 26 - 11 yıl Önce

Merhaba.

Selahattin Yusuf'un şöyle bir ifadesi vardı: "Ben güne başlarken ilk olarak Hürriyet Gazetesi okurum. Çünkü Hurriyet Gazetesi resmi ideolojinin görüşünü yansıtır."

Dikkatinizi çekmiştir. Hürriyet Gazetesi de ısrarla Ergenekon haberi yapmamıştı. Hatta görmezlikten gelmişti. Dolayısıyla yargı kararına da bu zaviyeden bakılmalı diye düşünüyorum.

Selamlar.

banner39

banner36

banner37

banner35