banner15

Erdoğan: Doğalgaza zam yok

Başbakan Erdoğan, "Gündemimizde doğalgaza zam yok. Olursa bakanım değil ben açıklarım" dedi.

Erdoğan: Doğalgaza zam yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan doğalgaza yüzde 15 zam yapılacağı yönündeki haberlere tepki gösterdi. Erdoğan, "Gündemimizde zam yok. Olursa bakanım değil ben açıklarım" dedi.

Erdoğan zam haberleriyle ilgili şunları söyledi:

''Bugün bakanımla da şunu konuştum. Bundan böyle doğal gazla ilgili konularda herhangi bir zam gündeme gelecekse bunun bağlayıcı sebebi uluslararası, çünkü doğal gazı biz ülkemizde çıkarmıyoruz, biliyorsunuz. Petrolu, doğal gazı dışarıdan alıyoruz. Dışarıdan aldığımız için dünyada eğer petrol fiyatları artıyorsa doğal gaz fiyatları da artıyorsa bu bizi de aynı şekilde etkileyecektir. Bunun tamamını sübvanse etmenin bütçemize çok ciddi olumsuz etkileri olacaktır. Buna biz tabii bir yere kadar katlanıyoruz. Nitekim 1 Mayıs'tan bugüne kadar hep katlandık, yine katlanıyoruz. Ama şu anda da yine katlanmaya devam edeceğiz.

Gazetelerde yer alan zam haberlerinin hiçbirisi doğru değildir. Eğer Başbakan bu konuyla ilgili bir açıklama yaparsa yaptığı gün bu doğrudur. Diğer haberlerin hepsi yalandır. Kim bu haberi uyduruyorsa kim veriyorsa hepsi yalandır. Şu ana kadar bunu yazanlar da bunu yalan haber olarak yapmışlardır. Hükümetimize yönelik bunlar provakatif haberlerdir. Şu anda gündemimizde böyle bir şey yok. Eğer zam yapılacaksa yapacağımız zaman, bunu artık bakanım da açıklamayacak bizzat ben açıklayacağım. Bunu açıkça söyleyeyim.''

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2010, 00:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48