banner15

Erdoğan: Durmak yok, yola devam

Trabzon'dan Rize'ye kara yoluyla geçen Erdoğan, "Kararlılığımızdan asla taviz yok." dedi.

Erdoğan: Durmak yok, yola devam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Durmak yok, yola devam" dedi.

Bazı etkinliklere katılmak üzere Trabzon'dan Rize'ye kara yoluyla geçen Erdoğan, Rize'nin İyidere ilçesinde yaptığı kısa konuşmada yarın bir dizi açılışa katılacağını belirterek, "Kararlılığımızdan asla taviz yok. 'Durmak yok, yola devam' diyeceğiz" dedi.

"Millete, vatana sevdaları olduğunu" ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Ülkemize daha yapacağımız çok şeyler var. Ülkemizin birliği, beraberliği, dirliği için yola çıkarken; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedik. Bu aşkla da yolumuza yine devam edeceğiz. Ve el ele olacağız, omuz omuza olacağız. Her zamanki gibi daha çok çalışacağız."

Erdoğan daha sonra "baba ocağı" Güneysu'ya geldi. Erdoğan burada da "hizmet aşkları olduğunu, vatan ve millet için hizmet aşkıyla çalıştıklarını" söyledi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Onun için de bu yola çıkarken; 'Uzun ince bir yoldayız' dedik, 'gidiyoruz gündüz gece' dedik. Gece gündüz demeden yola devam edeceğiz. Hatırlarsanız birşey daha söyledik; "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' dedik. Yola böyle çıktık. Şimdi de bu hizmet yolunda 'durmak yok, yola devam' diyoruz. Yola devam edeceğiz.

Nereden nasıl bir Türkiye aldık, şu anda nasıl bir Türkiye ile hamdolsun iç içeyiz, dost-düşman, seven-sevmeyen, içerde-dışarda herkes biliyor. Artık takdir edilen bir Türkiye var. Artık gündemi belirlenen bir Türkiye değil, gündem belirleyen bir Türkiye var. Böyle bir noktadayız. Onun için yeter ki birliğinizden, beraberliğinizden asla taviz vermeyin."

Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan daha sonra Güneysu'daki evlerine geçti.

Kaynak : AA

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2008, 23:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35