banner39

Erdoğan: 'Eksen kayması' manşetleri İsrail'in

Başbakan Erdoğan, Trabzon'da yaptığı konuşmada İsrail'in saldırısına uğrayan yazarlara sahip çıkmayanları eleştirdi.

Arşiv 12.06.2010, 15:34 12.06.2010, 17:51
Erdoğan: 'Eksen kayması' manşetleri İsrail'in

 

Okan Haksever / Dünya Bülteni - Trabzon

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Önceki gün yine manşet attılar, 'Türkiye Batı'dan kopuyor, Türkiye yönünü Arap ülkelerine döndü' diye yaygara koparıyorlar. Açın bakın İsrail basınına da inadına aynı şeyi söylüyorlar. İsrail destekli uluslararası basın da aynı şeyi söylüyor. Talimatı aynı yerden alıyorlar. Bunu yabancı basın dedi diye sen neden yemeyip içmeyip bu iftiraları, bu kara propagandayı hemen kendi gazetene taşıyorsun?" dedi.

Başbakan Erdoğan, Trabzon'daki toplu açılış ve TOKİ anahtar teslim töreninde yaptığı konuşmada, bazı basın organlarında Türkiye'nin Batı'dan koptuğuna ilişkin haberlerin yer aldığını söyledi. "Önceki gün yine manşet attılar, 'Türkiye Batı'dan kopuyor, Türkiye yönünü Arap ülkelerine döndü' diye yaygara koparıyorlar. Açın bakın İsrail basınına da inadına aynı şeyi söylüyorlar" diyen Erdoğan, şöyle devam etti. 

"İsrail destekli uluslararası basın da aynı şeyi söylüyor. Talimatı aynı yerden alıyorlar. Bunu yabancı basın dedi diye sen neden yemeyip içmeyip bu iftiraları, bu kara propagandayı hemen kendi gazetene taşıyorsun? O yabancı gazete, İsrail'e hizmet etmek için kurulmuş, görevini yapıyor. Peki sen kime hizmet ediyorsun? Sen hangi görevi yerine getiriyorsun? Senin ülken bir mücadele veriyor, senin milletin ayağa kalkmış, ölen kardeşleri için ağlıyor. Peki sen hangi ülkeye hangi millete hizmet ediyorsun? Neymiş efendim, gerçekleri konuşanlar İsrail yanlısı olarak ilan ediliyormuş. Hayır, biz kimseyi itham etmiyoruz, kimseye iftira atmıyoruz. Biz sizin yaptığınız gibi kara propaganda yapmıyoruz. Biz sadece gerçekleri söyledik, sadece gerçekleri söylüyoruz. Birileri buna boyun eğebilir, birileri bu kara propaganda karşısında geri adım atabilir. Birileri korkabilir, katliamlara, korsanlığa göz yumabilir. Bugüne kadar bu devran böyle gelmiş, böyle gitmiş olabilir ama bilin ki bu devran artık böyle gitmeyecektir. 

Biz korkmayacağız, bu kara propagandaya boyun eğmeyeceğiz. Bu korsanlığa karşı sessiz, tepkisiz kalmayacağız. Değil Türkiye'deki taşeronlar, tüm dünya basını üzerimize gelse, üzerimize her türlü iftira kampanyalarını gö nderseler, bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. Biz doğru bildiğimiz yoldan ayrılmayacak, mazlumun hakkını savunmaktan asla ve asla vazgeçmeyeceğiz. Şimdi ben Trabzonlu tüm kardeşlerimin dikkatini bir noktaya çekiyorum, Trabzon'dan tekrar tüm Türkiye'ye sesleniyorum, önemli bir hususta aziz milletimin dikkatlerini rica ediyorum. Türkiye, ne zaman büyük bir ülke olma yolunda kararlılıkla ilerlemeye başladıysa bazı kirli eller devreye girdi. Türkiye ekonomisi ne zaman atağa geçtiyse, kirli senaryolar devreye sokuldu. Türkiye ne zaman uluslararası itibar kazandı, ne zaman güçlü bir devlet olma yolunda tarihi adımlar attıysa içeriden de dışarıdan da tahrikler devreye sokuldu."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?