Erdoğan görüntü için Ergenekon'u ima etti

Başbakan Erdoğan, CHP'de yaşananlara değinerek, "suçluyu arayacaklarsa gidip avukatığını yapanlarda arasınlar" dedi.

Erdoğan görüntü için Ergenekon'u ima etti

Okan Haksever / Dünya Bülteni / Ankara

Başbakan Erdoğan, Deniz Baykal’ın görüntüleriyle ilgili Ergenekon’u adres göstererek, “Bu kirli tezgahı, avukatlığını yaptıkları çetelerin mafyaların karanlık çetelerin içinde arasınlar” dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin aylık olağan il başkanları toplantısını bu ay, genişletilmiş biçmde toplayarak tüm milletvekillerine de katılma zorunluluğu getirdi. Toplantının açılışında yaptığı konuşmada, CHP’ye yüklenen Erdoğan’ın mesajları özetle şöyle :

ERGENEKON’A BAKIN

Başbakan bunu ortaya çıkarmalıdır’ dediler. Ben senin memurun muyum yav. Bu işi ortaya çıkaracak olan yargıdır. Olay yargıya intikal etmiştir Süreç artık yargınındır. Bu konuyla ilgili sorumlu arıyorlarsa AK Parti’ye değil önce kendilerine baksınlar. Zaten her şey peyder pey ortaya çıkıyor. Bu kirli tezgahı, avukatlığını yaptıkları çetelerin mafyaların karanlık çetelerin içinde arasınlar. Sırtlarını dayadıkları statükoda, sırtlarını dayadıkları karanlık güçlerde arasınlar.

TİMSAH GÖZYAŞLARI

Bu senaryonun yazarı olarak bizi itham etmenin gayreti içine düşeceklerine, istifa çığlıkları atanlara, kurultay mühendisliği yapanlara, timsahın o gözyaşlarına dikkat etsinler. Şimdi nerde o timsahlar her şey açık ortada. Bunlar köşe yazısı değil. Kameralarla tespit edilmiş görüntüler.

SEN DE Mİ BRÜTÜS

Sezar, ‘Sen de mi Brütüs’ dedikten sonra işte şimdi yıkılanlar AK Parti’ye çamur atacaklarına önce o Brütüslere baksınlar. Ve kendisine kazan kaldıranlara, geri dönme çağrısı yapanlara milletvekillerine baksınlar. Enteresan öyle şeyler oluyor ki o anda o konuşmaların yapıldığı sahneler, ondan sonraki sahneler tarihe kayıt olarak düşecek. Siyasi dürüstlüğün kitabıdır bu aslında. Siyasette yalan egemen olduğu sürece o siyasetçiden bir şey olmaz. Bunları da göreceğiz. Bu olay üzerinden siyasi fırsatçılık yapanlara ayak oyunları yapanlara, yıllarca beraber yürüdükten sonra şimdi arkadaşlarının yoluna kuyu kazanlara baksınlar.

ERDOĞAN "MESLEĞİN KADERİ"NDE ISRARLI

Erdoğan, Zonguldak’ta hayatını kaybedenlerle ilgili söylediği, “Bu işin kaderinde var sözünü” savunarak yine medyaya çattı. Erdoğan, “Sadece Türkiye’de değil dünyanın bir çok yerinde maalesef bu, bu işin kaderidir. Acılar üzerinden siyaset üretildiğine, provokasyonlar yapıldığına şahit oluyoruz. Grizu patlamaları ya da metan gazı maden ocaklarının maalesef tabii bir parçasıdır. Yüzde yüz önlemek maalesef mümkün değil. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde yüzde 100 bu önlenmiştir diyecek bir kişi yoktur diyemez. Sadece Türkiye’de değil dünyanın bir çok yerinde maalesef bu, bu işin kaderidir” diye konuştu. Erdoğan, kendisini eleştiren köşe yazarlarına da şöyle yanıt verdi :“ Köşe yazarlarına da bazı kuruluşlara da söylüyorum. Sağa sola çekmek isteyenlerin, bu tür adamların fikri derinliği buna yetmez. Senin kazaya kadere imanın yoksa onu git Diyanet İşleri Başkanı’yla konuş.”

PROVOKATÖR DE BU TOPLUMUN KADERİ

Önceki gün İstanbul Aşiyan Mezarlığı’nda eli bıçaklı tinerci tarafından bir polis memurunun öldürüldüğünü anımsatan Erdoğan, “Polislik mesleğinin kaderinde, fıtratında bu var. Görevini icra ederken başlarına bu geldi. Şimdi bunun üzerinde de spekülasyon mu yapacağız. Niye bu polisler Aşiyan mezarlığına gönderildi mi diyeceğiz?” diye konuştu. Zonguldak’taki maden ocağını ziyaretinde kendisine küfür ettiği için tutuklanan Alpkağan Polatkan’a değinen Erdoğan, “Zonguldak’la hiçbir bağının olmadığını Şarkışla nüfusuna kayıtlı Ankara doğumlu olduğunu illegal-legal örgütlere üye olduğunu istihbarat birimlerimiz ortaya çıkardı. Yargı kararını verdi tutuklandı. Bu da bu toplumun kaderi onu da söyleyeyim” dedi.

ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NA FENA YÜKLENDİ

Başbakan Erdoğan, CHP'nin mustakbel Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "aileni bu işe karıştırma" uyarısı yaptı. Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik sözleri şöyle :

BİZİ TAKLİT EDİYOR

Milletten başkasına sırtını dayamadan siyaset yapılamayacağını biz gösterdik. Bugün yola çıkanların bazıları aynı argümanları kullanma gayreti içine giriyorlar. Fakat bu yaşanır konuşulmaz. Çünkü hem bunları konuşacaksın. Hem de siyaset mühendisliğini bizzat uygulayacaksın. Nasıl siyasette başkalarının ailelerinin özel meselelerini siyasetin malzemesi yapmak çirkinse, kendi ailesini siyasete malzeme yapmak da o kadar çirkin.

TESPİT YAPMA ÇÖZÜMÜNÜ SÖYLE

Tespit yayıp çözüm üretmedikten sonra, benim milletimiz aldatamazsın. İşsizlik bu ülkenin sorunudur. Bunu elalem bunu biliyor. Nasıl çözeceksin onu anlat. ‘İktidar olduğumda çözerim.’ İktidar olamayacaksın ki yolunu anlat yolunu. ‘Emeklilere zam verilmiyor’ Biz geldiğimizde neydi. ‘Yolsuzluklar’ Önce aynaya bakacaksın. ‘Durum budur’ deme sen ne yapacaksın onu anlat.

ÖNEMLİ OLAN KOLTUKTA OTURANIN DEĞİL ZİHNİYETİN DEĞİŞMESİ

Düne kadar bu malum kadro içinde olup da farklı bir düşünce serdetmeyenlerde hiçbir değişiklik beklenmez. Önemli olan koltukta oturanın değil, zihniyetin değişmesidir. Umuyoruz ki ana muhalefet sanal gündemlerden çıkıp milletin gündemine döner. Yapıcı bir muhalefeti benimser.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2010, 17:00
banner53
YORUM EKLE

banner39